Ceremonia odznaczenia w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu — grupa mężczyzn i kobieta w formalnych strojach trzymających czerwone róże i odznaczenia

ODZNAKI DLA SAMORZĄDOWCÓW

Dwudziestego siódmego maja obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego, aby upamiętnić pierwsze wolne wybory samorządowe w Polsce w 1990 roku. Z tej okazji dwudziestu jeden wielkopolskich samorządowców otrzymało tego dnia Odznaki Honorowe „Za zasługi dla samorządu terytorialnego” podczas uroczystości w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Wśród odznaczonych znalazł się Roman Gęziak, Zastępca Wójt Gminy Krzymów.

Aktu dekoracji dokonali I wicewojewoda Karolina Fabiś-Szulc i II wicewojewoda Jarosław Maciejewski. 

Odznaka Honorowa „Za zasługi dla samorządu terytorialnego”, ustanowiona w czerwcu 2015 r., jest wyróżnieniem nadawanym za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego. Została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów w jubileuszowym roku 25-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce. Odznaka stanowi wyraz uznania pracy samorządowców na rzecz wspólnoty lokalnej, jej rozwoju oraz krzewienia idei i wzmacniania struktur samorządowych. Przyznawana jest jako zaszczytne honorowe wyróżnienie za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego.

Wśród odznaczonych samorządowców znalazł się Roman Gęziak, który od czterdziestu ośmiu lat związany jest z samorządem gminy Krzymów, a od 1998 roku pełni funkcję zastępcy wójta gminy.

 (Źródło i zdjęcie: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu)

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.