Dwudziestego siódmego maja obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego, aby upamiętnić pierwsze wolne wybory samorządowe w Polsce w 1990 roku. Z tej okazji dwudziestu jeden wielkopolskich samorządowców otrzymało tego dnia Odznaki Honorowe „Za zasługi dla samorządu terytorialnego” podczas uroczystości w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Wśród odznaczonych znalazł się Roman Gęziak, Zastępca Wójt Gminy Krzymów.
Aktu dekoracji dokonali I wicewojewoda Karolina Fabiś-Szulc i II wicewojewoda Jarosław Maciejewski.
Odznaka Honorowa „Za zasługi dla samorządu terytorialnego”, ustanowiona w czerwcu 2015 r., jest wyróżnieniem nadawanym za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego. Została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów w jubileuszowym roku 25-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce. Odznaka stanowi wyraz uznania pracy samorządowców na rzecz wspólnoty lokalnej, jej rozwoju oraz krzewienia idei i wzmacniania struktur samorządowych. Przyznawana jest jako zaszczytne honorowe wyróżnienie za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego.
Wśród odznaczonych samorządowców znalazł się Roman Gęziak, który od czterdziestu ośmiu lat związany jest z samorządem gminy Krzymów, a od 1998 roku pełni funkcję zastępcy wójta gminy.
(Źródło i zdjęcie: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu)