BOŻONARODZENIOWO W BIBLIOTECE

Szesnastego i osiemnastego grudnia w Bibliotece Publicznej w Brzeźnie odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe skierowane do dzieci w wieku od pięciu do jedenastu lat. Powstały na nich zgodne z polską tradycją ozdoby do zawieszenia na choince.

Prace zostały wykonane głównie z kolorowego papieru i opłatków.

– Sięgaliśmy do korzeni polskiej tradycji i obyczajowości. Na dwóch spotkaniach powstały: światy (ozdoby z kolorowych opłatków), papierowe ptaki, mikołaje z wydmuszek, papierowe gwiazdki i tradycyjne łańcuchy z bibuły, papieru i słomy. Do dekorowania prac posłużyły obowiązkowo cekiny oraz dekoracyjne wstążki.

Spotkanie upływało w radosnej, przedświątecznej atmosferze przy wspólnym strojeniu choinki i słuchaniu kolęd – mówi Małgorzata Andrzejewska, kierownik biblioteki w Brzeźnie, prowadząca warsztaty.

Na zajęcia zapisało się pięćdziesięcioro dzieci.

– Celem warsztatów jest przypominanie, a nawet wznawianie dawnych, czasami zapomnianych już zwyczajów związanych z tworzeniem ozdób i dekoracji świątecznych oraz uwrażliwianie na płaszczyźnie artystycznej, plastycznej (odpowiedni dobór kolorów czy faktury w tworzeniu rękodzieła). Ważna jest również atmosfera w jakiej odbywają się zajęcia. Jest nastawiona na integrację i współpracę miedzy uczestnikami – mówi Małgorzata Andrzejewska

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content