BUDŻET UCHWALONY

Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały budżetowej na 2024 rok podczas osiemdziesiątej sesji zwołanej na dwudziesty siódmy grudnia.

Planowane dochody mają wynieść 61.434.000 złotych a wydatki powyżej 70.261.000 złotych. Deficyt wyniesie 8.826.000 złotych i zostanie częściowo sfinansowany z kredytu, a częściowo z pieniędzy pozostałych w budżecie z tego roku.

Na zadania inwestycyjne w przyszłym roku przeznaczonych jest ponad 25.000.000 złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie budowy ulic i termomodernizacji pałacu w Brzeźnie, przebudowa drogi Krzymów-Genowefa oraz przebudowa budynku po posterunku policji w Krzymowie na siedzibę Gminnej Biblioteki Publicznej.

W przyszłym roku budżet na pewno będzie się zmieniał.

– W trakcie roku praktycznie nie ma miesiąca, żeby nie było dokonywanych zmian w budżecie. Jak tylko ukazują się jakieś możliwości na pozyskanie dodatkowych środków z funduszy zewnętrznych, też z rozliczeń z lat ubiegłych, zawsze są przeznaczane do dyspozycji rady i realizowane są wtedy inwestycje głównie – mówi Izabela Badowska, Skarbnik Gminy Krzymów.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content