BYŁO ŚWIĄTECZNIE I KAMERALNIE

Spotkanie w Świątecznym Klimacie w Krzymowie miało wprowadzić jego uczestników w nastrój Bożego Narodzenia na ostatniej prostej przed świętami. I choć na zaproszenie organizatorów odpowiedziała tylko garstka mieszkańców gminy, to wieczór był przepełniony nastrojem świąt.

W pierwszej kolejności przyczynił się do tego koncert kwartetu Marka Zalewskiego. Zespół w jazzowych aranżacjach zaprezentował kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne polskie i zagraniczne. Na bis wyjątkowo wykonał piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, ponieważ Marek Zalewski zapowiedział tajemniczo, że wróci z zespołem do naszej gminy w przyszłym roku.

Po koncercie wójt Danuta Mazur wręczała drewniane figurki serc osobom i organizacjom, które wspierają działania gminy. Figurki trafiły do Kół Gospodyń Wiejskich ze Szczepidła, Krzymowa i Paprotni, sołectwa Genowefa, Klubu Seniora „Magnolia”, Stowarzyszenia Aktywne Kobiety z Gminy Krzymów, Wiolety Koszal z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, księdza Wojciecha Kaźmierczaka, proboszcza krzymowskiej parafii. Serca zostały wręczone również zespołowi Marka Zalewskiego i obecnemu na spotkaniu Michałowi Kołodziejczakowi, wiceministrowi rolnictwa i rozwoju wsi.

Na koniec uczestnicy spotkali się przy stole, na którym znalazły się świąteczne potrawy i ciasta.

Była to również okazja do rozmów i robienia pamiątkowych zdjęć.

Wydarzenie zorganizowały wójt Danuta Mazur i Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content