CO DALEJ Z PAŁACEM? ROZPOCZYNAJĄ SIĘ ROZMOWY

We wrześniu informowaliśmy, że Naczelny Sąd Administracyjny pozbawił gminę Krzymów własności wobec pałacu w Brzeźnie i przyległego do niego terenu. Ostatnio wójt Danuta Mazur spotkała się z przedstawicielami rodu Lissowskich i warszawską kancelarią prawną reprezentującą interesy spadkobierców.

Do spotkania doszło dwudziestego października. Było to wstępne spotkanie między stronami. Gminę Krzymów również będzie reprezentować warszawska kancelaria.

– Rozmawialiśmy nad sposobem uregulowania sprawy własności i korzystania z mienia, które sąd uznał, że należy do państwa Lissowskich. Na razie zobowiązaliśmy się, że w ciągu miesiąca damy odpowiedź co do tego, w jakiej formie. Jedynym takim oczekiwaniem, postulatem, roszczeniem z jakim pojawiła się kancelaria reprezentująca państwa Lissowskich było ustanowienie czynszu dzierżawnego. My przygotowujemy również swoją strategię. Tak, jak zapowiadałam, będziemy walczyć o swoje – mówiła podczas siedemdziesiątej siódmej sesji Rady Gminy Krzymów Danuta Mazur.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content