CZYHAŁY NA NICH ORTOGRAFICZNE PUŁAPKI

Jubileuszowe, dziesiąte wydanie miał Gminny Konkurs Ortograficzny „Zielona Żaba” organizowany przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Szczepidle. W tym roku najlepsi znawcy ortografii z naszej gminy spotkali się na nim dwudziestego drugiego maja.

W konkursie wzięło udział siedemnaścioro uczniów, wyłonionych wcześniej w szkolnych eliminacjach. Zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: uczniów klas III-IV, V-VI i VII-VIII. Ich zadaniem było rozwiązanie testów ortograficznych złożonych z rebusów, krzyżówek, wykreślanek i tekstów z lukami. Na uczniów czyhały takie pułapki, jak rządzić – żądać, czy mrzonka-mżawka. Z testami poradzili sobie bardzo dobrze.

– Poziom konkursu był naprawdę wysoki. Była zacięta wręcz walka. Nieraz ta różnica między poszczególnymi miejscami wynosiła tylko pół punktu, więc naprawdę wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani – mówi Elżbieta Mazur, nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej w Szczepidle, organizatorka konkursu i autorka wykorzystanych w nim testów.

Zanim zostały ogłoszone wyniki, do konkursowiczów mówiła Katarzyna Swędrowska, dyrektor szkoły.

– Gratuluję wam wszystkim, że znaleźliście się tutaj, bo to już świadczy o was, że jesteście najlepszymi z najlepszych w waszej szkole – mówiła.

W kategorii klas I-III trzecie miejsce zajął Dawid Różycki, drugie Aleksandra Marcinkiewicz, natomiast pierwsze miejsce zajął Piotr Kowalski.

W kategorii klas V-VI trzecie miejsce zdobyła Zofia Kotarska, drugie Urszula Woźniak, a pierwsze Weronika Spisacka.

W najstarszej kategorii wiekowej, uczniów klas VII i VIII trzecie miejsce zajął Jakub Czaja, drugie Joanna Janasik i pierwsze Zofia Pawlik.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy również nie wyszli z pustymi rękami. Poza dyplomami za uczestnictwo także zostali obdarowani książkami.

Nagrody ufundowała wójt Danuta Mazur, która też obejmuje konkurs swoim patronatem.

Maskotką konkursu od jego pierwszej edycji jest pluszowa zielona żaba, która każdego roku „przygląda się” jego uczestnikom z różnych miejsc. Rok temu był to fotel, a w tym roku punkt obserwacyjny miała na obudowie kosza do koszykówki.

Ciekawe gdzie będzie stacjonować w przyszłym roku, bo konkurs już na stałe wpisał się do gminnego kalendarza wydarzeń szkolnych.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content