DLA SZKOŁY TO BYŁ HISTORYCZNY ROK

Dwudziestego pierwszego czerwca rok szkolny 2023/24 przeszedł do historii. W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie zostały zorganizowane dwie uroczystości.

O godzinie ósmej rano rok szkolny zakończyli uczniowie siódmych i ósmych klas. O dziesiątej w kościele została odprawiona Msza święta, natomiast godzinę później, w zabytkowym parku, rok szkolny żegnali uczniowie klas I-VI.

– Dziesięć miesięcy trudno podsumować w dwóch czy trzech słowach. Wiele się w naszej szkole działo. To jest też historyczny rok, ponieważ nasza szkoła, czyli klasy od czwartej do ósmej, osiągnęła najwyższą średnią w historii: 4,47. Nie było jeszcze takiej średniej, więc bardzo się z tego cieszę. Stąd też dzisiaj dużo nagród, wyróżnień. (…) Wszyscy otrzymali promocje, więc to też jest ważne. Szkoła to nie tylko nauka. Szkoła to także przyjaźnie, konkursy, zawody sportowe, wolontariat, śpiew, plastyka. I w tym wszystkim żeście brali udział, za co wam bardzo serdecznie dziękuję, bo żeście reprezentowali naszą szkołę, odnosili sukcesy i niejednokrotnie przysparzaliście mi wiele powodów do dumy, radości, wzruszeń, a to chyba jest bezcenne w pracy dyrektora, nauczycieli – mówiła Urszula Kucharska, dyrektor szkoły.

Wspomniała też o rozpoczynających się wakacjach i zapewniła, że również w ich trakcie w razie potrzeby uczniowie mogą liczyć na pomoc szkoły.

– Na naszym dzienniku udostępniłam też numery telefonów, że w razie trudnych sytuacji, to oczywiście w pierwszej kolejności zwracacie się do rodziców, ale także możecie liczyć na psychologów, pedagogów, na nas także, bo szkoła, nauczyciel to nie tylko dziesięć miesięcy. My praktycznie staramy się dbać o was przez dwanaście miesięcy – mówiła Urszula Kucharska.

W dalszej części uczniom zostały wręczone nagrody za osiągnięcia w nauce i innych dziedzinach oraz między innymi za aktywność w kole wolontariatu i Samorządzie Szkolnym. Podziękowania trafiły również do odchodzących nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz do osób i organizacji współpracujących ze szkołą.

Życzenia i gratulacje w imieniu wójt Danuty Mazur przekazał Jacek Popielarz, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Komunalnych Urzędu Gminy w Krzymowie, natomiast odchodzący na emeryturę proboszcz parafii w Brzeźnie, ksiądz kanonik Andrzej Walczak, podziękował szkole za trzydziestopięcioletnią współpracę.

Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu szkoły i wyprowadzeniem Pocztu Sztandarowego.

A więc już wakacje!

 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content