DOMINOWALI GOSPODARZE

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kałku była gospodarzem tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. I to wystawione przez nią drużyny zgarnęły niemal wszystkie trofea.

Zawody zostały zorganizowane siódmego lipca, przy licznym udziale obserwatorów i kibiców poszczególnych drużyn. W kategorii mężczyzn swoje reprezentacje wystawiły jednostki OSP z Brzeźna, Głodna, Kałku, Paprotni i Krzymowa. Dwie drużyny kobiece reprezentowały Brzeźno i Kałek. Dodatkowo do rywalizacji stanęły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Brzeźna i Krzymowa oraz Dziecięca Drużyna Pożarnicza z Brzeźna.

Przed rozpoczęciem rywalizacji, druh Andrzej Piaskowski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Poznaniu wręczył Martynie Czai ze szkoły podstawowej w Brzeźnie nagrodę za udział w strażackim konkursie plastycznym.

– Za to, że chciałaś poświęcić swój czas, za to, że te zdolności są również w kierunku wspierania Ochotniczej Straży Pożarnej, otóż ta nagroda – mówił Andrzej Piaskowski.

Następnie rozpoczęły się zawody. Skład sędziowski został powołany przez druha Andrzeja Piaskowskiego. Sędzią głównym był druh Bogdan Siwiński.

Wszystkie drużyny zmierzyły się w sztafecie pożarniczej z przeszkodami, ćwiczeniu bojowym i pokazie musztry, przy czym Dziecięca i Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze miały w tych dyscyplinach zadania dostosowane do ich wieku i możliwości fizycznych.

W klasyfikacji generalnej wśród kobiet zwyciężyły druhny z Kałku z wynikiem dziewięćdziesięciu dziewięciu punktów. Druhny z Brzeźna zajęły drugie miejsce, gromadząc sto czternaście i siedem dziesiątych punktu.

Wśród mężczyzn triumfowali druhowie z Kałku z dorobkiem dziewięćdziesięciu dwóch i czterdziestu sześciu setnych punktu. Na drugim miejscu uplasowali się strażacy z Paprotni (sto pięć i piętnaście setnych punktu), a na trzecim druhowie z Krzymowa (sto sześć i sześćdziesiąt jeden setnych punktu).

Poza podium, na czwartym miejscu uplasowali się strażacy z Brzeźna, a na piątym z Głodna.

W konkurencji musztry wśród kobiet najlepsza okazała się drużyna z Kałku, a wśród mężczyzn strażacy z Paprotni.

Młodzieżowe i Dziecięca Drużyna Pożarnicza nie walczyły o miejsca. Drużyny otrzymały dyplomy, puchary i prezenty ufundowane przez Firmę Kupiec oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzymowie.

W trakcie zawodów nikt nie zgłosił skarg i protestów, natomiast jednemu z druhów z Głodna przytrafiła się kontuzja i został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Poza emocjami sportowo-pożarniczymi organizatorzy zawodów zadbali o to, aby goście mogli coś zjeść i ugasić pragnienie. W tym przypadku strażaków z Kałku wsparło miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content