DWIE ORKIESTRY, JEDEN ZESPÓŁ

Dwie orkiestry dęte spotkały się trzynastego stycznia w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie, aby zagrać wspólny koncert kolęd. Na scenie wystąpiły połączone Kramska Orkiestra Dęta i Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. Na scenie było w sumie około sześćdziesięciorga muzyków.

Koncert rozpoczął się o godzinie siedemnastej i trwał ponad godzinę. Publiczność, która wypełniła salę gimnastyczną, mogła posłuchać znanych i lubianych kolęd, takich jak „Bóg się rodzi”, „Gdy się Chrystus rodzi” „Anioł pasterzom mówił”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Cicha noc”. Część z nich w wersji instrumentalnej, część z udziałem solistek. W tej roli wystąpiły Anna Ciesielska, Wiktoria Benec, Marta Grzelak i Faustyna Urbańska.

Koncert otworzyła kompozycja „White Christmas” autorstwa Irvinga Berlina i była jedynym zagranicznym utworem.

Orkiestry brzmiały doskonale. Kiedy trzeba było monumentalnie, innym razem lekko, a kiedy trzeba było lirycznie.

Szymon Gwóźdź, autor aranżacji niektórych kolęd, potrafił znaleźć w dobrze nam znanych świątecznych piosenkach nowy potencjał, umieszczając je w rytmach latynoskich lub reggae-ska, a orkiestry świetnie to wykonały.

Publiczność na koniec reagowała entuzjastycznie, domagając się bisów. I doczekała się ich. Były aż dwa.

Koncert był nie tylko pokazem umiejętności muzycznych, ale także wyrazem przyjaźni i współpracy między orkiestrami dętymi z Kramska i Brzeźna. Kapelmistrzem Kramskiej Orkiestry Dętej jest Przemysław Domagalski, który również jest instruktorem i muzykiem Orkiestry Dętej GOK w Brzeźnie. Natomiast kapelmistrzem orkiestry z Brzeźna jest Paweł Ciesielski, który jest także muzykiem kramskiej orkiestry. Muzycy podkreślali, że cieszą się, że mogą się dzielić swoją pasją do muzyki i uczyć młode pokolenia. Obie orkiestry powstały bowiem od podstaw.

Obecna na koncercie wójt Danuta Mazur chwaliła orkiestry i ich kapelmistrzów, złożyła też wszystkim noworoczne życzenia.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content