DWIEŚCIE LAT ZABRZMIAŁO W BRZEŹNIE

Pani Teresa Urbańska, mieszkanka Brzeźna, siódmego lipca skończyła sto lat. Dwa dni później jubilatkę odwiedzili wójt Danuta Mazur, Iwona Kubiak-Klejna, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krzymowie oraz Mirosław Kruszyński, Sekretarz Powiatu Konińskiego i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzymów.

Danuta Mazur w imieniu mieszkańców gminy i swoim złożyła pani Teresie życzenia najlepszego zdrowia i obecności kochających ją osób. Przeczytała też życzenia, które do jubilatki skierował premier Donald Tusk. Mirosław Kruszyński natomiast przekazał życzenia od Katarzyny Fryzy, starosty konińskiej.

Poza życzeniami, goście ofiarowali pani Teresie kwiaty i prezent z prozdrowotną zawartością. Były też oczywiście tort i zaśpiewane przez gości oraz rodzinę jubilatki „Dwieście lat”.

Pani Teresa Urbańska urodziła się siódmego lipca 1924 roku w Węglewie. W 1945 roku, kilka miesięcy po zakończeniu wojny, wyszła za mąż i przeniosła się do Brzeźna. Wspomina, że w życiu były lepsze i gorsze chwile, ale małżeństwo wspomina bardzo dobrze. Tak samo jak swoje obecne życie. Podkreśla, że czuje się bezpiecznie i jest zaopiekowana, szczególnie przez syna, pana Sylwestra.

Teresa Urbańska doczekała się pięciorga dzieci: trzech córek i dwóch synów, szesnaściorga wnuków, dwadzieściorga prawnuków i trojga praprawnuków. 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content