DWOJE REPREZENTANTÓW. WSZYSCY NA PODIUM

Świetnie poradzili sobie reprezentanci gminy Krzymów na powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Zarówno Zuzanna Wróbel jaki i Kacper Galas znaleźli się na podium w swoich kategoriach. Ponadto Kacper będzie reprezentował naszą gminę i powiat na eliminacjach wojewódzkich turnieju.

Powiatowy etap w tym roku został rozegrany dwudziestego kwietnia w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Rychwale.

– Pytania obejmowały całe spektrum działań straży pożarnych. Są rzeczy łatwiejsze, ale są rzeczy trudne. Powiem, że z najlepszy z uczestników na czterdzieści pytań miał trzydzieści poprawnych odpowiedzi. Czyli jedna czwarta, dwadzieścia pięć procent jeszcze jest wielką niewiadomą. A to byli najlepsi uczestnicy, natomiast ci, którzy zajmowali dalsze miejsca, plasowali się w połówce, w pięćdziesięciu procent poprawnych odpowiedzi. Czyli turniej był jak zawsze dosyć trudny. Dużo fachowych pytań i zagadnień, których na co dzień nie spotykamy, a występujących tylko w turniejach wiedzy pożarniczej – mówi Julian Tomicki, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Koninie.

Zuzanna Wróbel reprezentowała naszą gminę w kategorii klas V-VIII. Jest uczennicą szóstej klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borowie. W turnieju wzięła udział już trzeci raz. Jest zadowolona ze zdobycia drugiego miejsca, ale też czuje lekki niedosyt. Mówi, że bierze udział w turnieju, ponieważ lubi tematykę strażacką.

Kacper Galas startował w kategorii klas I-IV. Jest uczniem trzeciej klasy Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie. Kacper interesuje się strażą pożarną. Do turnieju przygotowywał się przez dwa tygodnie. Zamierza zapisać się do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Brzeźnie. W turnieju brał udział po raz pierwszy. To on w swojej kategorii wiekowej będzie reprezentował naszą gminę i powiat koniński na eliminacjach wojewódzkich, które zostaną rozegrane dwudziestego siódmego kwietnia w Grabonogu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content