DZIĘKI ICH SŁUŻBIE MOŻEMY CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE

W tym roku jedenastego maja zostały zorganizowane Gminne Obchody Dnia Strażaka, wydarzenie pełne uznania i podziękowań dla tych, którzy poświęcają się dla bezpieczeństwa innych.

Uroczystości rozpoczęła Msza święta w kościele parafialnym w Krzymowie, gdzie zebrani modlili się w intencji strażaków.

Po jej zakończeniu, pojazdy Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Krzymów oraz zaproszeni goście, w kolumnie przejechali do Paprotni. Tam, na placu przed świetlicą wiejską, odbyły się kolejne części uroczystości. Najważniejszym momentem było wręczenie medali i odznaczeń zasłużonym, co stanowiło wyraz uznania dla ich służby i poświęcenia.

Druh  Andrzej Frątczak został odznaczony brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”.

Odznaki „Strażak Wzorowy” zostały przyznane następującym druhom i druhnie: Krzysztofowi Skąpskiemu, Patrykowi Sypniewskiemu, Danielowi Gwoździkiewiczowi, Łukaszowi Matuszakowi, Jakubowi Spychowi, Sewerynowi Piekarskiemu, Waldemarowi Jurkiewiczowi, Henrykowi Jagodzińskiemu, Maciejowi Popielarzowi, Michałowi Olaszewskiemu, Ściborowi Cieślakowi, Annie Młodziniak, Rafałowi Dziamskiemu, Radosławowi Frątczakowi i Tomaszowi Opszalskiemu.

Odznakę „Za wysługę lat” za pięćdziesięcioletni staż otrzymał druh Zdzisław Rusek.

W trakcie uroczystości przedstawiciele władz gminy i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych złożyli wiązanki kwiatów pod figurą świętego Floriana.  Z krótkim występem zaprezentowały się także Dziecięca i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Krzymowa.

Dzień Strażaka to nie tylko okazja do świętowania, ale również przypomnienie o ważnej roli, jaką strażacy odgrywają w naszej społeczności. To dzięki ich odwadze i gotowości do działania możemy czuć się bezpiecznie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content