EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Szesnastego maja zakończył się egzamin ósmoklasisty w podstawowych terminach. W naszej gminie przystąpiło do niego czterdzieścioro siedmioro uczniów.

Egzamin ósmoklasisty odbywał się w ciągu trzech dni: Czternastego maja był to egzamin z języka polskiego, dzień później z matematyki i szesnastego maja z języka obcego.

W naszej gminie do egzaminu przystąpiło czterdzieścioro siedmioro ósmoklasistów. Najwięcej, dziewiętnaścioro uczniów, w szkole podstawowej w Brzeźnie. W Paprotni dziesięcioro, w Krzymowie dziewięcioro, w Szczepidle pięcioro, w Niepublicznych Szkołach Podstawowych w Borowie i Smólniku po dwie osoby, natomiast w szkole w Głodnie w tym roku szkolnym nie było ósmej klasy.

Dla Malwiny i Antoniny z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku łatwe były egzaminy z języka polskiego i matematyki, natomiast jako trudniejszy wskazały egzamin z języka angielskiego.

Malwina chciałaby dostać się teraz do II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie, Antonina z kolei do Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie.

Obie zgodnie twierdzą, że swoją szkołę podstawową będą wspominać bardzo dobrze.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone trzeciego lipca. W tym dniu będzie także możliwy odbiór zaświadczeń.

Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Nie ma bowiem minimalnej liczby punktów, którą można na nim uzyskać. Z tego powodu nie można egzaminu poprawiać. Można jedynie odwołać się od jego wyników.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content