EKOLOGICZNE SOŁECTWO

Agata Szmańda, sołtys Brzeźna, zgłosiła miejscowość do ogólnopolskiej inicjatywy „Czyste sołectwo”. Jej celem jest promowanie ekologicznych zachowań i odpowiedzialności za środowisko poprzez organizację zbiórki elektroodpadów.

Akcja „Czyste sołectwo” w Brzeźnie to szansa dla mieszkańców na pozbycie się niepotrzebnych już urządzeń elektrycznych i elektronicznych w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób. Od starych telefonów komórkowych po przestarzałe sprzęty AGD – każdy elektrośmieć znajdzie tu swoje miejsce.

Zbiórka już się rozpoczęła i potrwa do piętnastego października. Mieszkańcy mogą przynosić swoje elektroodpady do wyznaczonego punktu w Brzeźnie przy ulicy Głównej 89 b.

Organizatorzy akcji nie zapominają o motywacji. Dla sołectw, które wykażą się największą aktywnością i skutecznością w zbiórce elektroodpadów, przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne. Ponadto za każdą tonę elektrośmieci sołectwa otrzymują czterysta złotych. To doskonały sposób na wspieranie lokalnych działań proekologicznych i jednocześnie zachęta do aktywnego udziału w życiu społeczności.

Więcej szczegółów na temat akcji na dołączonych grafikach i na stronie internetowej https://czystesolectwo.pl/

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content