ENERGIA POKOLEŃ GMINY KRZYMÓW

Reprezentacja gminy Krzymów z powodzeniem wzięła udział w dwudziestym dziewiątym Powiatowym Turnieju „Energia Pokoleń”. Impreza organizowana przez koniński Zarząd Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci odbyła się siódmego października w Hali Rondo w Koninie.

W turnieju uczestniczyły zespoły złożone z dzieci, młodzieży i dorosłych z jedenastu gmin powiatu konińskiego.

Tegorocznej edycji wydarzenia przyświecało hasło „Pasje i talenty”. Prezentacja naszej gminy odbywała się pod nazwą „Być kobietą w gminie Krzymów” i pokazywała pasje związane z paniami.

Na gminnym stoisku można było podziwiać biżuterię tworzoną przez Katarzynę Hryciuk oraz haftowane obrazy przedstawiające kobiety w kapeluszach autorstwa Sławomira Ulińskiego. Przy okazji prezentacji tych obrazów została zorganizowana wystawa kapeluszy jako jednego z atrybutów kobiet. Kapelusze były udekorowane jesiennymi kwiatami i kolorowymi szarfami.

Ponadto domowe ciasta, bo wiadomo, że mieszkanki naszej gminy wypiekają je chętnie i dobrze. Na turniej ciasta przygotowały panie ze Smólnika, Głodna, Szczepidła i Genowefy. Ciasta nie tylko pięknie wyglądały, ale też świetnie smakowały, co potwierdzały osoby je degustujące.

Nasza prezentacja została wzbogacona występem międzypokoleniowego zespołu, w skład którego weszły nauczycielki ze szkoły podstawowej w Brzeźnie, uczniowie tej szkoły i panie z zespołu Brzeźnianki. Piosenkę o naszej gminie napisała Zenona Grajek z Brzeźnianek, a koordynatorem muzycznym był Tomasz Woźniak, instruktor z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

– Całość wypadła bardzo barwnie. Publiczność z zachwytem przyjęła te występy. Zresztą w ocenie jury, które zostało powołane, również nasza gmina została bardzo dobrze dostrzeżona– mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Co daje naszej gminie udział w tym turnieju?

– Po pierwsze, faktycznie przekazujemy dobrą energię młodym pokoleniom, a te młode pokolenia, które mają swoistą, inną energię, mogą zarazić tych starszych. Przekazujemy tradycję, no i jesteśmy razem. Jest to ogromne zaangażowanie, bo zanim zorganizujemy ten występ, to znaczna grupa osób z gminy Krzymów, która tworzy struktury Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na terenie naszej gminy, robi burzę mózgów i zastanawia się, co najlepiej zobrazuje i z najlepszej strony naszą gminę. I wtedy wiele osób się angażuje, żeby pokazać tę gminę z jak najlepszej strony. Ta współpraca, to jest taka wartość dodana i to, że mamy właśnie czas dla siebie, żeby być razem, razem coś tworzyć, co będzie cieszyło wielu – mówi Danuta Mazur.

Prezentację naszej gminy na Turniej Pokoleń przygotował Zarząd Oddziału Gminnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krzymowie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content