FOTOGRAFOWALI GMINĘ, ZOSTALI NAGRODZENI

Poznaliśmy laureatów konkursu fotograficznego „Gmina Krzymów. Uwiecznij jej Piękno”. Konkurs został zorganizowany przez Leszka Staszaka, Przewodniczącego Rady Gminy Krzymów i Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie.

Komisja w składzie: Krzysztof Kędziora – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, Katarzyna Gałczyńska – artysta plastyk i Kasjan Farbisz – fotograf architektury oraz krajobrazowy, operator dronowy, reporter wyjazdów incentive, po obejrzeniu dziesięciu zdjęć nadesłanych przez czworo uczestników, postanowiła przyznać trzy nagrody i jedno wyróżnienie.

Osiemnastego stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie Krzysztof Kędziora i Leszek Staszak wręczyli uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody.

– Wiemy, że skala konkursu jeśli chodzi o czas jego trwania, bo to był konkurs całoroczny, więc raczej dla wytrwałych, tych, którzy faktycznie pamiętali o tym, że on trwa. A z drugiej strony bardzo się cieszymy, że uwiecznili państwo gminę Krzymów w sposób z pewnością niebanalny – mówił Krzysztof Kędziora.

Chciałem pogratulować i podziękować za nadesłane zdjęcia, prace. Pogratulować też odwagi, bo jak sami widzicie, cztery osoby nadesłały prace. Mam nadzieję, że ten konkurs będzie miał kolejną swoją odsłonę, że państwo będą mieli w sobie też na tyle odwagi, że po dzisiejszym rozstrzygnięciu i wręczeniu nagród i dyplomów, przyślą państwo kolejne prace w kolejnym konkursie – mówił Leszek Staszak.

Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Krakowski z Konina, który dobrze zna walory przyrodnicze gminy Krzymów.

– Temat był dosyć szeroki, bo chodziło o walory całej gminy Krzymów. Ja głównie skupiłem się na okolicach Złotej Góry , na okolicach Brzeźna. I właśnie te okolice są uwiecznione na moich fotografiach – mówi Krzysztof Krakowski.

Zwycięzca konkursu fotografuje już od wielu lat.

– Pierwszy mój aparat dostałem na Komunię. Była to Smiena 8m i od wtedy zaczęła się moja przygoda z fotografią. Ale to nie była przygoda profesjonalisty, tylko takiego hobbysty. Natomiast ostatnimi czasy, od dwóch, trzech lat, czterech lat… Hobby kosztuje. Każde hobby kosztuje i w pewnym wieku możemy sobie pozwolić na pewne dodatkowe wydatki związane z hobby. I zaczęło się od tego, że kupiłem aparat i ten aparat tak właściwie, to on mnie wyciąga z domu – mówi Krzysztof Krakowski.

Laureat konkursu nie należy do żadnej organizacji lub grupy zrzeszającej fotografików. Jak mówi, jest wolnym strzelcem, który lubi samotność i samotne wyprawy.

– Bo fotografia wymaga czasu, wymaga zastanowienia się, wymaga przemyślenia kadru. I jeżeli jestem sam, nikt mnie nie popędza, czuję się swobodnie, czuję, że mam czas i wtedy te kadry wychodzą – tłumaczy Krzysztof Krakowski.

Drugie miejsce zajął Przemysław Dudek, a trzecie Wiktoria Augustyn, uczennica Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szczepidle.

Wiktora fotografuje od dwóch lat. Do konkursu zgłosiła zdjęcie rzeki Warty z widoku w Ladorudzu oraz lasu w okolicach gospodarstwa agroturystycznego Pradolina.

Wyróżnienie zostało przyznane Wiolecie Kałeckiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody finansowe.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content