GOSPODARZE OKAZALI SIĘ NAJLEPSI

Pięć drużyn wzięło udział w pierwszym Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Brzeźno Cup. Zorganizowała go jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie.

Turniej odbył się drugiego grudnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie. Wystąpiły w nim drużyny reprezentujące Ochotnicze Straże Pożarne z Konina-Chorznia, Żychlina, Lichenia Starego oraz gospodarze. Piątą drużyną był zespół reprezentujący Klub Sportowy LMKS Czarni Brzeźno. Jednak zainteresowanie tym wydarzeniem było znacznie większe.

– Po ogłoszeniu tego turnieju kolejne jednostki OSP, ale nie tylko, bo i stowarzyszenia czy sołectwa pytały o możliwość startu. Aczkolwiek ze względu na wielkość sali gimnastycznej, niestety nie mogliśmy zwiększyć liczby drużyn biorących udział. Miejmy nadzieję, że może w przyszłości powstanie tutaj jakiś długo wyczekiwany obiekt sportowy w Brzeźnie i będzie ta impreza rosła – mówi Hubert Borowiak, Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie.

Mecze zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym”. Sędziowali je na zmianę Damian Cebulski, Rafał Szkudelski i Damian Staszak.

Turniej miał nie tylko charakter sportowy, ale także profilaktyczny.

– Spotkaliśmy się też tutaj, żeby przedyskutować, czy przemyśleć stosowanie używek w naszym życiu. (Turniej – przyp. red.) to jest takie pokazanie, że można w aktywny sposób korzystać ze swojego czasu wolnego, nie stosując używek takich jak alkohol. I turniej ten rozpoczęliśmy krótkim filmem przedstawiającym nam, jak wpływa alkohol na organizm człowieka – mówi Hubert Borowiak.

Zwycięzcą turnieju została drużyna OSP Brzeźno, drugie miejsce zajął Klub Sportowy LMKS Czarni Brzeźno, a trzecie jednostka OSP z Konina-Chorznia. Na czwartym miejscu znalazła się reprezentacja OSP z Żychlina a na piątym druhowie OSP Licheń Stary. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Tomasz Opszalski, Prezes OSP Brzeźno zapowiedział, że w przyszłym roku on ufunduje główną nagrodę, bo turniej będzie kontynuowany.

Organizator zadbał o to, aby każdy zawodnik miał wodę i mały pakiet żywieniowy. Na wszystkich czekała też gorąca zupa gulaszowa.

Organizację tego wydarzenia sportowego dofinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Krzymowie.

Ponadto wsparli je Bogdan Kołodziejczak, Karol Kotwas, Renata Olejniczak, Tomasz Olejnik oraz didżej Tales, który był odpowiedzialny za nagłośnienie podczas turnieju.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content