GRAND PRIX PRZYZNANE. WSZYSTKO SIĘ ZGADZAŁO

Za nami kolejny Festiwal Dobrej Piosenki,  wydarzenie, które już od czterech lat skupia najlepsze wokalistki i wokalistów ze szkół działających w gminie Krzymów oraz dostarcza występującym i słuchaczom wielu muzycznych emocji.

W tym roku szesnastego czerwca na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie zaprezentowało się trzydzieścioro wykonawców, którzy przygotowywali się do swoich występów podczas dwudniowych warsztatów wokalnych. Ich umiejętności oceniało profesjonalne jury w składzie:

Anna Marciniak, która w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie  prowadzi grupowe oraz indywidualne zajęcia wokalne. Jako muzyk pracuje z dziećmi i młodzieżą od siedemnastu lat, pomagając im w odkrywaniu i rozwijaniu zainteresowań muzycznych.

Ewa Kuznowicz – certyfikowana trener wokalna, rehabilitant głosu, muzyk, multiinstrumentalista, pedagog, terapeuta, nauczyciel z trzydziestojednoletnim stażem pracy. Przez wielokierunkowe wykształcenie posiada elastyczność pracy z młodymi, przyszłymi artystami.  Na co dzień współpracuje ze Studiem Buffo w Warszawie. Jest założycielką i trenerką wokalną w Studio Piosenki Metro w Koninie oraz Studio oddechu, śpiewu i rehabilitacji głosu ALTEGRE.

Kamil Robert Wasicki – poeta, kompozytor, wokalista oraz producent muzyczny. Laureat m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie jako pierwszy w historii festiwalu otrzymał dwukrotnie w latach 2004 i 2006 nagrodę specjalną im. Wojciecha Bellona przyznawaną za najlepsze teksty, czy Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie, gdzie w 2009 roku otrzymał nagrodę Grand Prix im. Jonasza Kofty. Instruktor zajęć nauki gry na gitarze w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie, przewodniczący komisji.

Przed ogłoszeniem wyników festiwalu publiczność miała okazję posłuchać krótkiego recitalu Nikoli Walczak, zdobywczyni ubiegłorocznego Grand Prix festiwalu. Nikola zaśpiewała dwie piosenki.

Gwiazdą wieczoru była natomiast Laura Bączkiewicz, koninianka, która reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior w 2022 roku. Jej występ był jednym z najbardziej oczekiwanych momentów festiwalu. Wokalistka szybko nawiązała kontakt z publicznością i zachęciła jej część do wspólnej zabawy. Również dodawała otuchy czekającym na wyniki konkursu festiwalowiczom. Laura Bąkiewicz zaprezentowała kilka piosenek, przeplatanych krótkimi historiami na temat jej kariery artystycznej. W części jej występu pojawiły się także wokalistki ze Studia Piosenki Estradowej HIT i wspólnie z Laurą wykonały między innymi piosenki z wystawionego w ubiegłym roku w Koninie musicalu ,,Przypływy”.

Po jej występie jury ogłosiło wyniki. Najpierw komisja postanowiła przyznać trzy równorzędne wyróżnienia. Otrzymali je Maria Adamczyk, Agata Grobelna i Hubert Koźlarek.

Równorzędne nagrody trafiły do Anny Bryl ze szkoły podstawowej w Paprotni, Blanki Furmańskiej, Anny Janaszkiewicz i Oliwii Kwiatkowskiej ze szkoły podstawowej w Brzeźnie, Zuzanny Majchrowskiej ze szkoły podstawowej w Szczepidle, Zuzanny Matuszczak ze szkoły podstawowej w Głodnie i Julii Tomickiej ze szkoły podstawowej w Krzymowie.

Grand Prix festiwalu zdobyła Zofia Pawlik ze szkoły w Szczepidle.

… za pomocą piosenki opowiada się historie, przeżywa się emocje i pokazuje jakiś stan ducha, który jest zapisany w danych słowach i dźwiękach. I czasami jest tak, że ktoś wychodzi na scenę, bierze mikrofon i wiemy, że się wszystko zgadza od A do Z i jesteśmy zachwyceni. I stąd bierze się Grand Prix dla Zofii Pawlik – mówił Kamil Wasicki.

Przewodniczący jury dodatkowo ufundował trzy nagrody. To możliwość dokonania sesji nagraniowych w studiu Kamila Wasickiego. Takie zaproszenia skierował do Anny Janaszkiewicz, Zuzanny Majchrowskiej i Zofii Pawlik.

Punktem finałowym festiwalu było wspólne wykonanie piosenki „Nie bój się chcieć” z filmu „Zwierzogród”. Było to  wzruszające zwieńczenie tego pełnego emocji popołudnia i wieczoru.

Festiwal zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie we współpracy ze wszystkimi szkołami funkcjonującymi w gminie Krzymów.

Koncert prowadziła Marta Janczak z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie.

—————————————————————————————————————————————————————————————-

Festiwal Dobrej Piosenki jest jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych organizowanych w roku kulturalnym przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie.

Prowadzone przed jego finałem eliminacje szkolne pokazują, że z roku na rok coraz więcej dzieci chce śpiewać, że piosenki są jednymi z form, przez które chcą siebie wyrażać.

Natomiast finał festiwalu ukazuje, dla kogo śpiewanie jest przygodą, a dla kogo pasją, którą chce rozwijać. I wśród niektórych uczestników, którzy biorą w nim udział nie pierwszy raz słychać wyraźny postęp w sposobie wykonywania piosenek.

Tegoroczne Grand Prix bezdyskusyjnie wyśpiewała Zofia Pawlik. Tę młodą dziewczynę można nazwać dojrzałą wokalistką i – bez eufemizmów – artystką. Ma dobrą emisję głosu, dykcję, potrafi dynamicznie wykorzystywać swój głos, reagując na treści, które śpiewa. I rozumie o czym śpiewa. Na festiwal wybrała piosenkę „Moknie w deszczu diabeł” z przewrotnym tekstem Wojciecha Młynarskiego w niełatwej jazzowo-bluesowej interpretacji. I ze wszystkim poradziła sobie bardzo dobrze.  Wszystko się zgadzało, jak zauważył Kamil Wasicki. Bo Zofia Pawlik nie tylko dobrze śpiewa. Można ją nazwać osobowością sceniczną, gdyż na scenie czuje się swobodnie. Jest dla niej naturalną przestrzenią, którą potrafi zawładnąć i skupić na sobie uwagę widza-słuchacza.

W przyszłym roku na festiwalu wystąpi jako gość specjalny i na pewno nas czymś zaskoczy. Wierzymy w to, że nie tylko ona i piąty Festiwal Dobrej Piosenki również będzie pełen dobrych, muzycznych wzruszeń i odkryć.

mar

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content