GWIAZDOR NIE ZAWIÓDŁ. ROZDAŁ DZIECIOM PREZENTY

Już po raz piąty w naszej gminie została zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci „Akcja Gwiazdor”. Dzięki niej paczki z wymarzonymi prezentami trafiły do dużej grupy dzieci.

Gwiazdor w tym roku zawitał do naszej gminy dziewiętnastego grudnia i stawił się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Wcześniej dzieci, ich rodzice i opiekunowie oraz nauczyciele wysłuchali krótkiego, świątecznego programu artystycznego przygotowanego przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie. Szkolny chór zaprezentował pastorałki, a zespół smyczkowy w składzie Anna Grajek, Klaudia Larus – Sieczka i Wojtek Woźniak zagrał kilka kolęd.

– Zawsze staramy się, żeby ta akcja miała wyjątkowy charakter, żeby wprowadzała nas już w taki magiczny nastrój świąt Bożego Narodzenia – mówi Urszula Kucharska, dyrektor szkoły podstawowej w Brzeźnie i Prezes Oddziału Gminnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krzymowie.

Po części artystycznej w sali pojawił się mikołaj i wręczył dzieciom prezenty. Każdy otrzymał to, o czym pisał w liście do niego. Bo ta akcja na tym właśnie polega, że najpierw dzieci piszą listy, w których proszą gwiazdora o konkretne, wymarzone prezenty. Te listy trafiają do niego i otaczającej go grupy wspierającej tę akcję, po czym przygotowywane są paczki, w których znajduje się to, co dzieci sobie wymarzyły. W tym roku paczki otrzymało siedemdziesięcioro sześcioro dzieci wskazanych wcześniej przez dyrektorów i nauczycieli ze wszystkich szkół działających w naszej gminie.

Każdy obdarowany miał zrobione pamiątkowe zdjęcie z mikołajem, później było wspólne zdjęcie z paczkami i wreszcie stało się to, co przyniosło dzieciom najwięcej radości, czyli otwieranie prezentów.

Zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Dla wszystkich.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content