INWESTYCJE ZMIENIAJĄ RZECZYWISTOŚĆ

W ostatnim czasie gmina Krzymów otrzymała dofinansowania, dzięki którym będzie można realizować istotne inwestycje. Co ważne, w różnych jej miejscach.

BIBLIOTEKA W KRZYMOWIE

Na projekt pod nazwą „Przebudowa, rozbudowa oraz zmiana sposobu użytkowania budynku po komisariacie policji w Krzymowie na Gminną Bibliotekę Publiczną” gmina otrzymała cztery miliony trzysta dziesięć tysięcy złotych, co stanowi dziewięćdziesiąt procent wartości inwestycji. Dofinansowanie pochodzi z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Zgodnie z dokumentacją, w budynku zostanie wyburzona większość ścian działowych i wykonany nowy układ pomieszczeń bibliotecznych. Będą też wyburzone schody wejściowe, a w zamian powstanie reprezentacyjna strefa wejściowa z nowymi schodami oraz platformą dla osób niepełnosprawnych. Projekt zakłada również powstanie na parterze pomieszczenia dla młodzieży, wypożyczalni, czytelni oraz pokoju socjalnego, toalet, magazynu dla książek oraz miejsca, gdzie będzie można je oprawiać. Na piętrze będą wypożyczalnia dla dorosłych z dostosowaniem do osób z niepełnosprawnością, czytelnia dla dorosłych, kafejka internetowa i pokoje biurowe. Ponadto w budynku zostaną ocieplone ściany i wymieniony dach. Zmieni się też przestrzeń przed obiektem.

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII DLA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Również z Polskiego Ładu do gminy trafi milion dziewięćset sześć tysięcy siedemset dziewięćdziesiąt sześć złotych na projekt „Montaż instalacji OZE i modernizacja źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej w gminie Krzymów”. Dofinansowanie stanowi dziewięćdziesiąt pięć procent wartości inwestycji.

W przypadku tego projektu inwestycje będą realizowane w różnych miejscach gminy. I tak:

Urząd Gminy w Krzymowie otrzyma instalację fotowoltaiczną o mocy czterdziestu pięciu kilowatów. W szkole podstawowej w Krzymowie zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy trzydziestu dwóch kilowatów. W szkole w Paprotni będzie to montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy trzynastu kilowatów oraz akumulatorów i pompy ciepła. W szkole podstawowej w Szczepidle powstaną instalacja fotowoltaiczna o mocy dziesięciu kilowatów i akumulatory. W żłobku w Krzymowie będzie to montaż fotowoltaiki o mocy ośmiu kilowatów i akumulatorów. Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie otrzyma instalację fotowoltaiczną o mocy dwudziestu pięciu kilowatów. Na budynku Gminnego Klubu Sportowego Warta Krzymów zostanie zbudowana instalacja fotowoltaiczna o mocy dziesięciu kilowatów wraz z akumulatorami.

Dzięki tym inwestycjom powinny obniżyć się rachunki za energię, gmina będzie też zostawiać mniejszy ślad węglowy.

DROGA PAPROTNIA-BOROWO, CHODNIK W BRZEŹNIE I INNE

Otrzymaliśmy też dofinansowanie na modernizację drogi Paprotnia-Borowo w kwocie miliona dwustu pięćdziesięciu tysięcy sześciuset sześćdziesięciu dziewięciu złotych z Funduszu Rozwoju Dróg. To siedemdziesiąt procent wartości inwestycji. Natomiast na chodnik o długości dziewięciuset dziewięćdziesięciu metrów przy ulicy Leśnej w Brzeźnie gmina otrzymała sześćset czterdzieści sześć tysięcy złotych, co stanowi osiemdziesiąt procent wartości zadania.

– A poza tym chcę poinformować naszych mieszkańców, że już wcześniej otrzymana promesa z Malucha + na żłobek, rzędu miliona siedmiuset sześćdziesięciu dziewięciu tysięcy dziewięciuset trzynastu złotych będzie już wykorzystywana, ponieważ w najbliższym czasie zostanie ukończona dokumentacja. My już tę całą wizualizację widzieliśmy na żłobek na ulicy Siennej (w Brzeźnie – przyp. red.), to też bardzo cieszy. Cieszą postępy w pracach, wspominaliśmy ostatnio o oddanych drogach, jeszcze taki krótki odcinek został zakończony w miejscowości Drążeń. Realizuje się chodnik z Funduszu Sołeckiego w Krzymowie. (…) Tak że trochę w tej naszej gminie Krzymów się dzieje, cieszę się bardzo. I tym bardziej chcę podkreślić, że te wszystkie działania są w różnych miejscach gminy i nie jest tak, jak się mówi, że tylko się robi albo w Krzymowie, albo w Brzeźnie. (…) Myślę, że jest to obraz, że w naszej gminie wszędzie ta rzeczywistość się zmienia. Mam nadzieję, że na lepsze – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Previous slide
Next slide

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content