JESIEŃ NA SZACHOWNICY

Grupa zawodniczek i zawodników z Klubu Szachowego GOK „Dwie Wieże” z Brzeźna wzięła udział w pierwszym turnieju klasyfikacyjnym z cyklu „Cztery pory roku”. Turniej został rozegrany dwudziestego pierwszego i dwudziestego drugiego października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie.

W zawodach wystartowało siedemdziesięcioro dziewięcioro zawodników. Turniej został podzielony na cztery grupy rankingowe, spośród nich w trzech grupach klub z Brzeźna miał swoich reprezentantów. Dla szachistów najważniejszym celem było wyrobienie normy na wyższą kategorię szachową. Takie normy uzyskało czworo szachistów.

Bardzo dobrze zaprezentował się Mikołaj Jaroszewski, który grał w silnej grupie B. Mikołajowi zabrakło naprawdę niewiele do wyrobienia normy na II kategorię. Gdyby tak się stało, byłby pierwszym szachistą w klubie „Dwie Wieże” z tak wysoki rankingiem. Ostatecznie Mikołaj zajął czwarte miejsce w swojej grupie z dorobkiem 4,5pkt. W tej grupie grali jeszcze Hubert Majda (siódme miejsce, 3,5pkt), Jakub Bryl (ósme miejsce, 3,5pkt) i Mateusz Majda (trzynaste miejsce, 1,5pkt).

W grupie C zagrał Filip Beska, który też otarł się o normę. Filip zajął ósme miejsce z dorobkiem 4 pkt z siedmiu rund.

W grupie D wystąpiła najliczniejsza reprezentacja klubu z Brzeźna, ponieważ zagrało w niej dziesięcioro naszych szachistów. Zofia Ziółkowska zajęła jedenaste miejsce, zdobywając 4pkt, Michał Klimczak (dwunaste miejsce, 4pkt), Zdzisław Trocha (siedemnaste miejsce, 3,5pkt i norma na V kategorię), Zuzanna Wróbel (dziewiętnaste miejsce, 3,5pkt), Helena Ziółkowska (osiemnaste miejsce, 3pkt), Michał Witkowski (dwudzieste pierwsze miejsce, 3pkt i norma na V kategorię), Zuzanna Przybylska (dwudzieste drugie miejsce, 3pkt i norma na IV kategorię), Izabela Ignaczak (dwudzieste czwarte miejsce, 3pkt), Bruno Piaseczny (dwudzieste ósme miejsce, 2,5pkt) i Maja Wiśniewska (trzydzieste trzecie miejsce, 2pkt i norma na V kategorię).

W turnieju w grupie D grał też nauczyciel matematyki z Paprotni, Paweł Jóźwik, który zajął wysokie, ósme miejsce. Pan Paweł wyrobił normę na V kategorię szachową.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie Robert Majdecki i Sebastian Przerwa.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content