Jesienne warsztaty w bibliotece w Brzeźnie

JESIENNA TWÓRCZOŚĆ

Zanim w Bibliotece Publicznej w Brzeźnie został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy jesienny lampion, wcześniej zostały zorganizowane specjalne warsztaty. To na nich powstawały lampiony, jesienne drzewa i kasztanowe ludziki.

Warsztaty odbyły się dwudziestego szóstego października w siedzibie biblioteki. W pierwszej części spotkania uczestnicy wspólnie podziwiali kolory i urodę jesieni. Dzieci wykonały nastrojowe lampiony, które tworzyły z elementów naturalnych i sztucznych. Bazą do ich zrobienia był słoik. Ponadto wykorzystane zostały farby, liście, kasztany, żołędzie, a nawet mchy. Niektóre dzieci spróbowały stworzyć witraże, malując słoik w jesienne motywy farbami plakatowymi. Tak powstały kolorowe lampiony. Najwięcej radości przyniosło prezentowanie prac przy zgaszonym świetle.

W drugiej części zajęć dzieci miały możliwość wykonania jesiennego drzewa. Drzewa powstały z odcisków liści pomalowanych farbami (korona) oraz rzeźbienia plasteliną (pień i konary).

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik wykonał tradycyjnego kasztanowego ludzika.

Młodzi twórcy w czasie zajęć wykazali się zaangażowaniem, pomysłowością i zdolnościami manualnymi. Odbyła się również końcowa wystawa prac oraz pamiątkowe zdjęcia.

Na warsztatach dzieci wykorzystały dary jesieni, które wcześniej zostały zebrane i dostarczone do biblioteki przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie.

 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content