KADENCJA REKORDOWYCH INWESTYCJI

Osiemdziesiąta szósta sesja była ostatnią, na której zebrali się radni gminy Krzymów ósmej kadencji. Została zwołana na dwudziesty czwarty kwietnia. W jej trakcie poza pracą nad porządkiem obrad znalazł się też czas na podsumowanie kadencji i podziękowania za współpracę.

Podsumowania kadencji dokonała wójt Danuta Mazur.

– Gdy pięć lat temu po raz pierwszy zdecydowałam o swoim starcie w wyborach na stanowisko wójta, przyświecał mi jeden cel: chciałam skupić całe swoje wieloletnie doświadczenie na pracy w samorządzie i realizacji programu, który przedstawiłam wtedy mieszkańcom. Dziś staję przed państwem z poczuciem, że mijająca kadencja obfitowała w wiele bardzo ważnych inwestycji i procesów, dzięki którym gmina Krzymów odnotowała znaczny progres. I to, chcę wspomnieć, w każdej dziedzinie – mówiła Danuta Mazur.

Wójt powiedziała, że mijająca kadencja była rekordowa pod względem budżetu przeznaczonego na inwestycje. To ponad pięćdziesiąt dwa miliony złotych.

Wśród najważniejszych wymieniła uruchomienie pierwszego w gminie żłobka, budowę drogi ze Starych Paprockich Holendrów do Paprotni, wsparcie OZE dla mieszkańców gminy i budynków użyteczności publicznej, remont pałacu w Brzeźnie, budowę Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzymowie i kanalizacji sanitarnej we wschodniej części gminy.

Tylko na inwestycje drogowe w mijającej kadencji zostało przeznaczone dwadzieścia siedem i pół miliona złotych.

Gmina współpracuje z organizacjami pozarządowymi, klubami sportowymi i Ochotniczymi Strażami Pożarnymi.

Wójt podziękowała pracownikom urzędu i dyrektorom jednostek podległych gminie za bardzo dobrą współpracę i pracę na rzecz mieszkańców. Zwróciła się też do radnych.

– Te wszystkie sukcesy nie byłyby możliwe bez mądrej Rady Gminy Krzymów. To dzięki piętnastu radnym, tak twierdzę, bodaj najbardziej zgodnej Radzie Gminy Krzymów od wielu kadencji, mogliśmy podejmować roztropne decyzje i wcielać je w życie. Bardzo dziękuję wszystkim radnym za ich zaangażowanie i bardzo owocną współpracę – mówiła Danuta Mazur.

Na koniec podsumowania stwierdziła, że była to kadencja spełnionych obietnic.

Sesja była okazją do wręczenia podziękowań radnym. Z rąk Danuty Mazur i Leszka Staszaka, Przewodniczącego Rady Gminy Krzymów, radni otrzymali specjalne listy i statuetki. Leszkowi Staszakowi podziękowania i statuetkę wręczyła wójt. Radni z kolei podziękowali Danucie Mazur i przedstawicielom pracowników urzędu gminy.

Z podziękowaniami do wójt i radnych przybyli również przedstawiciele sołtysów oraz Dariusz Urbański, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni wraz grupą podopiecznych. Uczestnicy warsztatu obdarowali radnych, Danutę Mazur i obecnych na sesji pracowników urzędu drewnianymi zegarkami na baterie, które sami wykonali.

Po zakończeniu sesji, radni ósmej kadencji oraz wójt i przedstawiciele pracowników urzędu stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content