KONIEC LIGI

Jedenastego i dwunastego maja zawodnicy z Klubu Szachowego GOK „Dwie Wieże” Brzeźno zakończyli zmagania w IV Lidze Juniorów. Rozgrywki zostały zorganizowane w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie.

Do turnieju stanęło dwadzieścia drużyn, w tym dwie z Brzeźna. Ostatecznie nasze zespoły zajęły dziesiąte i dziewiętnaste miejsce.

– Szkoda, że przez różne sytuacje losowe (choroby, wyjazdy, komunie) nie mogliśmy wystawić najlepszego składu, ponieważ pierwsza drużyna miała realne szanse powalczyć w tym roku o podium – mówi Robert Majdecki, trener KS GOK „Dwie Wieże” Brzeźno.

Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Mikołaj Jaroszewski, który zajął trzecie miejsce na pierwszej szachownicy. Niestety, nie udało mu się wyrobić normy na II kategorię szachową, choć było naprawdę bardzo blisko. Natomiast normy na wyższe kategorie szachowe wypracowali Michał Bogacki – norma na III kategorię, Zdzisław Trocha – norma na IV kategorię oraz Malwina Olejniczak –  norma na IV kategorię.

Pierwsza drużyna zagrała w składzie: Mikołaj Jaroszewski, 7 pkt, Adam Bogacki, 1,5 pkt, Matusz Majda, 5 pkt, Michał Bogacki, 6 pkt, Izabela Ignaczak, 5,5 pkt, Zuzanna Wróbel,    0 pkt, Antonina Olejniczak, 1 pkt.

Skład drugiej drużyny: Jakub Bryl, 1,5 pkt, Zdzisław Trocha, 3 pkt, Filip Beska, 3 pkt, Michał Witkowski, 5 pkt, Weronika Kwiecińska, 2 pkt i Malwina Olejniczak, 5 pkt.

– Drugi skład zagrał bardzo nierówno i moim zdaniem poniżej swoich możliwości – mówi Robert Majdecki.