Turniej szachowy

LISTOPADOWY RAPORT SZACHOWY

Szachiści z gminy Krzymów w listopadzie wystąpili na dwóch turniejach, odnosząc znaczne sukcesy indywidualne i drużynowe.

TRZY DRUŻYNY NA PODIUM

Siedemnastego listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbyły się Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Szachach. Mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch turniejach: Igrzyska Dzieci rocznik 2011 i młodsi i Igrzyska Młodzieży rocznik 2009-2010.

W Igrzyskach Dzieci zagrało dziewięć szkół, natomiast w Igrzyskach Młodzieży siedem. Turnieje rozegrane zostały systemem kołowym tempem dziesięciu minut na zawodnika.

Igrzyska Dzieci wygrała drużyna ze szkoły podstawowej w Starym Mieście, drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie, a trzecie miejsce zdobyła drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borowie w składzie: Aleksander Zieliński, Adam Głąbicki, Alan Walczak i Zuzanna Wróbel.

Z gminy Krzymów w igrzyskach dzieci grały jeszcze drużyny ze szkół podstawowych w Brzeźnie, Krzymowie i Smólniku.

Igrzyska Młodzieży również wygrała drużyna ze szkoły podstawowej w Starym Mieście, drugie miejsce zajęła drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borowie w składzie: Bartek Karczewski, Dominik Kordylewski, Marcin Targalski i Julia Cajdler. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku w składzie: Igor Razin, Nikodem Cieślak, Łucja Połatyńska i Malwina Olejniczak.

Z gminy Krzymów w igrzyskach młodzieży grała jeszcze drużyna ze szkoły podstawowej w Krzymowie.

Dodatkowo w Igrzyskach Młodzieży zagrała drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie w składzie: Piotr Budka, Kacper Tołoczko, Mateusz Wilczek (absolwent szkoły podstawowej w Paprotni) i Weronika Kwiecińska (absolwentka Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku). Jako jedyna drużyna reprezentująca szkoły ponadpodstawowe, zajęła pierwsze miejsce.

SUKCESY INDYWIDUALNE

Dziewiętnastego listopada w hali sportowej w Boguszycach odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Wierzbinek. W turnieju zagrało dziewięćdziesięcioro dziewięcioro szachistów w tym dziesięcioro reprezentantów Klubu Szachowego GOK Dwie Wieże Brzeźno.

Turniej został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbinku pod patronatem wójta Pawła Szczepankiewicza.

Wyniki szachistów z Brzeźna:

Hubert Majda 37. miejsce (5 pkt)

Michał Bogacki 43. miejsce (5 pkt)

Mateusz Majda 48. miejsce (4,5 pkt)

Jakub Bryl 52. miejsce (4,5 pkt)

Michał Witkowski 59. miejsce (4 pkt), pierwsze miejsce w kategorii wiekowej do ośmiu lat

Zuzanna Wróbel 61. miejsce (4 pkt), pierwsze miejsce w kategorii wiekowej do lat dwunastu

Malwina Olejniczak 70. miejsce (4 pkt)

Adam Bogacki 84. miejsce (3 pkt)

Izabela Ignaczak 86. miejsce (3 pkt)

Antonina Olejniczak 94. miejsce (2 pkt)

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content