LUBIĄ RAZEM PRACOWAĆ I DZIELIĆ SIĘ RADOŚCIĄ ŚPIEWANIA

Chór Cantorum Gaudium z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie w grudniu i na początku stycznia prowadził aktywne życie koncertowe. Obecnie zaczyna pracować nad nowym repertuarem.

Grudzień i styczeń to czas, kiedy w programie koncertowym chóru znajdują się kolędy. I próbkę tego repertuaru Cantorum Gaudium zaprezentowali już trzeciego grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie na Koncercie Mikołajkowo-Świątecznym. Później zaśpiewali na Pasterce w kościele w Krzymowie.

Natomiast szóstego stycznia chór dał koncert kolęd w klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim.

– Tam uświetniliśmy Mszę świętą oraz po mszy zaśpiewaliśmy kilka kolęd, które zostały przyjęte z dużym entuzjazmem, łącznie z bisami – mówi Hanna Buczkowska-Bartczak, dyrygent chóru.

Już dzień później Cantorum Gaudium pojawili się z wizytą w Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu. Tam w pierwszą niedzielę miesiąca była odprawiana msza za zmarłych z poprzedniego miesiąca.

– Przyjechały rodziny tych zmarłych i mogliśmy tym ludziom przynieś trochę radości w tych trudnych chwilach. Tak że zaśpiewaliśmy tam cały nasz repertuar kolędowy, dzieląc się naszą radością śpiewania – mówi Hanna Buczkowska-Bartczak.

Na kolejny występ chór nie czekał długo, ponieważ czternastego stycznia zaśpiewał kolędy w klasztorze franciszkanów w Koninie.

Ale w chórze dzieją się nie tylko muzyczne rzeczy. Niedawno powstał fanpage zespołu na Facebooku. Aby go odnaleźć, należy wpisać w wyszukiwarce Chór Cantorum Gaudium.

– Podsumowaliśmy właśnie całą działalność, odkąd jesteśmy jednostką przy Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie. Tam są wszystkie wydarzenia, które się do tej pory zadziały w naszym chórze. Są relacje, jest parę nagrań. Mamy zamiar dalej się rozwijać. W tej chwili najprawdopodobniej chór będzie miał wspólne teczki, panie będą miały wspólne bluzeczki, czyli chór zacznie wyglądać jak jeden zespół, no i przede wszystkim pracujemy – mówi Hanna Buczkowska-Bartczak.

Chór cały czas prowadzi rekrutację. Dzięki temu zespół zasiliło kilka nowych osób i liczy on już dwadzieścia cztery osoby, co jest niemałą liczbą, jak na małą miejscowość, jaką jest Brzeźno. Na szczęście, poza mieszkańcami gminy pojawiają się też chętni do śpiewania z innych miejsc.

– To jest fajne, to się liczy. Ja to bardzo doceniam osobiście jako dyrygent. Praca w chórze jest fantastyczną pracą. Ci ludzie chcą się naprawdę z sobą spotykać. Teraz właśnie oprócz pracy, przygotowywania nowego repertuaru, ósmego lutego jedziemy na koncert karnawałowy chóru i Akademickiej Orkiestry Politechniki Łódzkiej do Filharmonii Łódzkiej – mówi Hanna Buczkowska-Bartczak.

Rekrutacja nadal trwa. Najbardziej pożądane są głosy męskie.

– Bardzo by mi się marzyło, żeby panowie, którzy śpiewają cudownym, głębokim basem, żeby się pojawili. Oczywiście tenory, które mam, wspaniałe, i tak są świetne, ale jakby było ich więcej, też by było cudownie – mówi Hanna Buczkowska-Bartczak.

Swoją chęć dołączenia do chóru można zgłaszać poprzez fanpage zespołu lub pojawić się na którejś z prób odbywających się w każdy piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie o godzinie 18.45.

Obecnie Cantorum Gaudium pracują nad kilkoma pieśniami wielkopostnymi, kilkoma wielkanocnymi i pieśniami patriotycznymi na Święto Narodowe Trzeciego Maja.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content