MAN ZASTĄPIŁ MANA

Dziesiąty marca okazał się świętem dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałku i mieszkańców tej miejscowości. Tego dnia do straży trafił średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który zastąpi wysłużony pojazd będący w dotychczasowym użyciu.

Pozyskany samochód to MAN z 2003 roku, uterenowiony z napędem na cztery koła. Posiada zbiornik na wodę o pojemności dwóch tysięcy ośmiuset litrów, ma również zbiornik z pianą.

– Auto to, jako jedyne w powiecie konińskim, posiada tak zwaną pianę Cafs, czyli bardzo szybkie podanie piany – mówi Arkadiusz Grochowski, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałku.

Pojazd ten zastąpi wysłużony, ponad czterdziestoletni samochód tej samej marki, który przez lata służył lokalnej społeczności.

Uroczyste przywitanie nowego wozu strażackiego odbyło się na parkingu przed remizą, gdzie wójt Danuta Mazur oraz jej zastępca, Roman Gęziak, zostali przywiezieni nowym pojazdem w asyście samochodów z zaprzyjaźnionych jednostek z Brzeźna, Głodna i Wyszyny, starego samochodu z Kałku oraz pojazdu militarnego Jana Czai. 

– My mamy nadzieję, że jednostka będzie się cieszyła, ponieważ (nowy samochód – przyp.red.) jest dobrze wyposażony i będzie bardzo dobrze służył ratowaniu życia ludzkiego i mienia. My jesteśmy szczęśliwi, że znowu bezpieczeństwo w gminie Krzymów ma większą wartość – mówiła Danuta Mazur.

Po prezentacji samochodu, mieszkańcy, a w szczególności najmłodsi, mieli możliwość wejść do środka i osobiście zobaczyć, jak wygląda nowoczesny wóz strażacki.

Uczestniczący w wydarzeniu Leszek Staszak, Przewodniczący Rady Gminy Krzymów, „ochrzcił” nowy pojazd, rozbijając o jego koło butelkę musującego wina.

Samochód, którego zakup kosztował niespełna trzysta tysięcy złotych, został dofinansowany przez Urząd Gminy w Krzymowie, przy wkładzie własnym jednostki z Kałku w wysokości dziesięciu tysięcy złotych.

Dotychczasowy samochód, będący własnością gminy Krzymów, zostanie wystawiony na sprzedaż. W najbliższych dniach druhowie z Kałku skupią się na uzbrojeniu nowego pojazdu i przygotowaniu go do służby. Oficjalne przekazanie i poświęcenie samochodu zaplanowano na dwudziesty trzeci marca podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego jednostki.

Po prezentacji, strażacy zaprosili wszystkich na poczęstunek przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

Dziesiąty marca był ważnym dniem dla OSP Kałek i całej społeczności lokalnej, ponieważ dzięki nowemu wozowi ratowniczo-gaśniczemu przyniósł nowe możliwości w zakresie bezpieczeństwa i ratownictwa nie tylko dla mieszkańców Kałku, lecz również całej gminy .

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content