MERRY CHRISTMAS ZNOWU NA SCENIE

Już po raz siedemnasty samorządowcy z powiatu konińskiego spotkali się na wspólnym śpiewaniu kolęd. W wydarzeniu brała też udział gmina Krzymów, reprezentowana przez zespół Merry Christmas.

Samorządowe Kolędowanie odbywa się każdego roku w innej gminie. W tym roku gospodarzem była gmina Sompolno, czyli matecznik tego wydarzenia, a uczestnicy spotkali się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubstowie dwudziestego siódmego stycznia.

Wybór kolęd odbywa się poprzez losowanie, które prowadzi organizator. W tym roku naszej gminie przypadła do wykonania kolęda „Gdy śliczna panna”.

– Mam jakieś poczucie, że zawsze losujemy jakieś wolniejsze, balladowe kolędy. Nigdy nie mieliśmy takiej żywszej, skocznej, w której moglibyśmy się wykazać czymś innym niż taką świąteczną melancholią – mówi Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, członek zespołu Merry Christmas.

Dodaje jednocześnie, że przygotowania do Samorządowego Kolędowania przynoszą występującym dużo radości, ponieważ mogą się spotkać na próbach w innych okolicznościach niż czynności służbowe i zbudować coś nowego.

W tym roku w zespole Merry Christmas spotkali się wójt Danuta Mazur (vocal), Anna Tralewska z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (vocal), Wioleta Koszal z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie (vocal), Robert Banaszak z Urzędu Gminy w Krzymowie (vocal), Daniel Grajek (Rada Sołecka w Brzeźnie, vocal), Jacek Popielarz z Urzędu Gminy w Krzymowie (gitara elektroakustyczna, vocal), Anna Grajek, wiolonczela i Klaudia Larus-Sieczka, altówka (obie ze szkoły podstawowej w Brzeźnie), Krzysztof Kędziora (instrument klawiszowy i vocal). Gościnnie z zespołem wystąpił Mirosław Grzanka, grając na skrzypcach. Muzyk nie jest związany z gminą Krzymów, ale chciał wystąpić z Merry Christmas i tak się stało.

Wykonanie kolędy „Gdy śliczna panna” spotkało się z dużym aplauzem publiczności, co udowodniło, że praca na próbach była owocna.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content