Integracyjny Festiwal Piosenki

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA ZA DUETY

Dwie nagrody i dwa wyróżnienia wyśpiewały podopieczne Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni na Integracyjnym Festiwalu Piosenki „Razem”.

Festiwal już po raz trzeci został zorganizowany w Centrum Kultury i Sztuki, Domu Kultury Oskard w Koninie. Tegoroczna edycja odbyła się siódmego listopada.

– Ten festiwal zrodził się trzy lata temu po pewnej rozmowie z panią dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, panią Elżbietą Sroczyńską. Wpadliśmy na pomysł, żeby zorganizować taki festiwal, gdzie będziemy mogli zaprezentować na scenie uzdolnioną artystycznie młodzież, dorosłych niepełnosprawnych, a u ich boku zaśpiewają wokaliści, którzy uczą się śpiewu, będą ich wspierać na tej scenie i razem z nimi śpiewać – mówił Mariusz Urbaniak ze Studia Piosenki Estradowej HIT.

W tym roku w festiwalu wzięło udział dwadzieścia jeden duetów. Wśród występujących były cztery podopieczne Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni. To Iwona Lewandowska, Kinga Olczak, Karolina Pordąb i Justyna Woźniak. Festiwal ma formułę konkursu, więc musieli się pojawić również jurorzy. Występujące duety oceniały Danuta Błażejczyk, piosenkarka i aktorka oraz Małgorzata Prządka, logopeda, pedagog, osoba kochająca muzykę.

– Jurorzy przysłuchiwać się będą wszystkim duetom, aby wyróżnić te duety, które skradły ich muzyczne serca. Choć my wiemy, że wszyscy dzisiejsi artyści są wielkimi wygranymi – mówił Mariusz Urbaniak.

Po wysłuchaniu prezentacji, jeszcze przed ogłoszeniem wyników, wszyscy uczestnicy festiwalu wraz z Danutą Błażejczyk wykonali piosenkę finałową jej autorstwa, zatytułowaną „Los kocha tych”.

Po muzycznym finale zostały wręczone nagrody jurorów oraz wyróżnienia. Wśród laureatów nagród znalazły się Iwona Lewandowska i Karolina Pordąb z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni. Iwona Lewandowska w duecie z Ludmiłą Małecką zaśpiewała ludowo-biesiadną piosenkę „Jarzębino czerwona”, a Karolina Pordąb w duecie z Anną Ciesielską rockową piosenkę zespołu Wanda i Banda pod tytułem „Nie będę Julią”.

Wyróżnione zostały też duety, w których skład wchodziły dwie inne podopieczne warsztatu terapii z Paprotni. Chodzi o Justynę Woźniak, która wystąpiła z Gabrielą Lityńską i Kingę Olczak, która zaśpiewała z Klaudią Rachubińską.

Festiwal został bardzo dobrze przygotowany. Zarówno od strony organizacyjnej, jak i muzycznej. Zespół towarzyszący wykonawcom piosenek brzmiał profesjonalnie i doskonale odnajdywał się w różnorodnych stylach muzycznych. Bardzo dobrze wypadła również realizacja koncertu pod względem nagłośnienia.

– Jesteśmy pod wielkim wrażeniem organizacji, tego, że włącza się do tego wszystkiego miasto i powiat i wszyscy państwo. Naprawdę jest to ogrom pracy, ale nie zapominajmy o tym, że właśnie tylko razem, jeśli jesteśmy razem, możemy sobie nawzajem pomóc – mówiła Danuta Błażejczyk.

Festiwal współprowadziły Julia Wasielewska, która swego czasu wystąpiła w programie „The Voice Kids” oraz finalistka tego programu i reprezentantka Polski w konkursie Eurowizja Junior, Laura Bączkiewicz. Poza prowadzeniem imprezy, Julia Wasielewska występowała też jako wokalistka w duetach, a Laura Bączkiewicz w czasie obrad jury zaprezentowała krótki koncert.

 

Integracyjny Festiwal Piosenki
Integracyjny Festiwal Piosenki
Integracyjny Festiwal Piosenki
Integracyjny Festiwal Piosenki
Integracyjny Festiwal Piosenki
Integracyjny Festiwal Piosenki
Integracyjny Festiwal Piosenki
Integracyjny Festiwal Piosenki
Integracyjny Festiwal Piosenki

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content