NAJMŁODSZE TALENTY BŁYSZCZAŁY NA SCENIE

Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie stał się dziesiątego maja areną pierwszego gminnego „Mam Talent Show” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Szczepidle.

Wydarzenie to było skierowane do najmłodszych artystów – przedszkolaków oraz uczniów klas I-III, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością i komisją konkursową. Finał konkursu poprzedziły eliminacje szkolne, które wyłoniły najbardziej utalentowanych wykonawców.

– Głównym talentem, który dominuje w tym roku jest śpiew. Mamy także taniec, jest poezja i talenty gry na instrumencie – mówią pomysłodawczynie konkursu: Kamila Oblizajek, nauczycielka wychowania przedszkolnego i Katarzyna Koźlarek, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szczepidle.

Na scenie wystąpiło niemal czterdzieścioro wykonawców: solistów i zespołów. Występujących oceniała komisja w składzie Izabela Sroczyńska, instruktorka tańca w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie, Magdalena Gulajew, pedagożka, Tomasz Rybarczyk, Komendant Hufca ZHP w Koninie, nauczyciel i Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Komisja miała trudne zadanie oceny występów. Ostatecznie w każdej kategorii przyznano wyróżnienie oraz trzy miejsca na podium.

W kategorii przedszkolaków wyróżnienie otrzymała Helena Piaseczna (śpiew) ze szkoły podstawowej w Brzeźnie, trzecie miejsce zespół taneczny Tęczowe Motyle ze szkoły podstawowej w Paprotni, drugie miejsce zdobył Julian Kranc (gra na instrumencie klawiszowym) ze szkoły podstawowej w Krzymowie, a pierwsze miejsce Hanna Popielec (taniec) ze szkoły podstawowej w Brzeźnie.

W kategorii klas I-III wyróżnienie otrzymała Magdalena Rachubińska (śpiew) ze szkoły podstawowej w Szczepidle, trzecie miejsce Barbara Budna (śpiew) również ze szkoły w Szczepidle, drugie miejsce Lena Spych (śpiew) ze szkoły podstawowej w Krzymowie, natomiast pierwsze miejsce zdobyła Maria Jędras (taniec) ze szkoły podstawowej w Brzeźnie.

Ponadto Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie zaprosił do występów podczas Gminnego Dnia Dziecka ( ósmy czerwca, obiekt Gminnego Klubu Sportowego Warta Krzymów) grupę Tęczowe Motyle, Lilianę Sypniewską, Helenę Piaseczną, Hannę Popielec, Marię Jędras, Barbarę Budną, Wiktorię Hajdasz, Julię Ignaczak i Jana Darula oraz Magdalenę Rachubińską.

Wszyscy uczestnicy show otrzymali dyplomy, książki, maskotki oraz zdrowe przekąski. Laureaci konkursu zostali dodatkowo nagrodzeni voucherami, które mogą wykorzystać w różnych miejscach w Koninie i Brzeźnie.

Również publiczność miała możliwość wyboru swojego faworyta. Okazał się nim zespół taneczny Tęczowe Motyle.

Gminny konkurs „Mam Talent” nie tylko dostarczył niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom, ale również ujawnił prawdziwe artystyczne diamenty wśród najmłodszych mieszkańców gminy.

Katarzyna Swędrowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szczepidle w swoim wystąpieniu zwracała uwagę na rolę rodziców, jaką odgrywają w wychowaniu artystycznym. To właśnie oni są pierwszymi nauczycielami, instruktorami i logistykami w procesie rozwijania talentów swoich dzieci. Podziękowała również Kamili Oblizajek i Katarzynie Koźlarek za przygotowanie tego wydarzenia, które jest pierwszym w gminie konkursem na dużą skalę adresowanym do najmłodszych mieszkańców.

Współorganizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content