NAJWIĘKSZY NACISK KŁADZIEMY NA NAJMŁODSZE GRUPY

Klub LMKS Czarni Brzeźno podsumował dwa lata sprawozdawcze i przeprowadził wybory zarządu na zwołanym na szesnasty grudnia zebraniu.

Na spotkaniu swoje sprawozdania z działalności przedstawili prezes klubu Damian Cebulski oraz trenerzy poszczególnych drużyn.

Dotychczasowy zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium za lata sprawozdawcze. Następnie odbyły się wybory nowego zarządu. Tu zmiany okazały się niewielkie. Prezesem przez dwa kolejne lata nadal będzie Damian Cebulski, wiceprezesem Karol Kotwas, sekretarzem Sebastian Łukasik, skarbnikiem Przemysław Wełnicki i członkami zarządu Sławomir Śmigielski, Maciej Popielarz, Artur Młodziniak i kapitan drużyny seniorów, Tomasz Olejniczak.

Jakie to były lata dla klubu?

– To były lata 2022 – 2023. W tym okresie początkowym pandemia trochę spowalniała nasze plany, ale udało się zrealizować prawie wszystkie cele. Można powiedzieć, że cały czas klub się rozwija, pozyskujemy środki finansowe nie tylko z gminy, ale z innych dotacji z programów rządowych, z instytucji. Chcemy też otworzyć nową grupę. Cały czas, i to się nigdy nie zmieni, największy nacisk kładziemy na najmłodsze grupy, a grupy seniorskie są takim dodatkiem do klubu – mówi Damian Cebulski.

Nie oznacza to, że seniorzy nie mają swoich planów. Celem, jaki sobie stawiają jest awans do Ligi Okręgowej.

– Tam jest nasze miejsce. Już raz tam zawitaliśmy, troszkę zderzyliśmy się z rzeczywistością, ale zajmujemy aktualnie trzecie miejsce, tracimy tylko trzy punkty do dwóch zespołów liderujących i zrobimy wszystko, żeby znaleźć się w Lidze Okręgowej – mówi Damian Cebulski.

W najbliższym czasie, na prośbę rodziców, władze klubu będą chciały utworzyć piłkarską Akademię Przedszkolaka dla dzieci z roczników 2018-19. To nie wszystkie plany zarządu na kolejną kadencję.

– Będziemy dążyć do tego, żeby spróbować tę naszą płytę boiska wyposażyć w z prawdziwego zdarzenia oświetlenie, bo my nie mamy boiska treningowego. Wiadomo, jest Orlik, ale gdyby to boisko było oświetlona na takim profesjonalnym poziomie, byśmy mogli na pewno wydłużyć treningi wszystkich grup. Te dzieci bez względu na porę, pogodę mogłyby spokojnie trenować na głównej płycie boiska – mówi Damian Cebulski.

Poza tym klub będzie się starał przeprowadzić remont starej szatni, która znajduje się obok boiska.

Zarząd ma już przygotowane projekty na montaż oświetlenia boiska i modernizację szatni.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content