NASTOLATKI O EMOCJACH

Spektakl zatytułowany „Skrywane emocje” przygotowała Grupa Teatralna Shakespeare’a, działająca przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie. Premiera odbyła się w szkole jedenastego czerwca.

Czterdziestominutowy spektakl powstał na podstawie książki Linn Skåber pod tytułem „Młodość. Wyznania nastolatków”. Autorka zawarła w niej wiele autentycznych wypowiedzi nastolatków, którzy borykają się z trudnym okresem dojrzewania. Sześcioro uczniów wcieliło się w bohaterów autorki książki. Ich wyrazisty, przejmujący i prawdziwy głos nie pozwala na to, by przejść obok niego obojętnie, bez względu na wiek oglądających przedstawienie. To głośne wołanie, które odbierają ze sceny młodzi widzowie, pomaga im utożsamiać się z nim, pomaga odczuć, że nie są w swych emocjach osamotnieni. A dorośli, na przykład nauczyciele, lepiej zrozumieją swoich nastoletnich uczniów.

– I staraliśmy się, by właśnie taki przekaz dotarł do naszej publiczności. I niech ten przekaz przypomni również dorosłemu, że to, co dziś zdaje mu się łatwe, dla młodzieży bywa cholernie trudne – mówi Małgorzata Pawłowska, reżyserka spektaklu, nauczycielka języka niemieckiego w szkole podstawowej w Brzeźnie.

Mam wianuszek wągrów wokół nosa i krosty. Mam chorobliwie duże stopy. Jestem hałaśliwy, kiedy pragniesz ciszy i milczący, kiedy chcesz porozmawiać. Jestem nieprzewidywalny, gburowaty i zmęczony. Jestem cały przepełniony pogardą, złością, frustracją i pytaniami. Właśnie rodzę się jako nastolatek – można było usłyszeć ze sceny.

Już tych kilka cytatów pokazuje z jakimi poważnymi emocjami mierzą się aktorzy na deskach i jakie emocje noszą w sobie na co dzień młodzi ludzie. Często tłamszą je z różnych względów i nie dzielą się nimi z innymi.

W spektaklu wystąpili:

Amelia Pikowska, Anna Matuszak, Milena Pawłowska, Hanna Wróbel, Michał Klimczak i Jakub Dzikowski.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content