Rozstrzygnięcie konkursu "Jesienny lampion" w bibliotece w Brzeźnie

NASTROJOWE LAMPIONY W BIBLIOTECE

Poznaliśmy laureatów gminnego konkursu plastycznego „Jesienny lampion”, ogłoszonego przez Bibliotekę Publiczną w Brzeźnie.

Konkurs został ogłoszony na początku października, a jego rozstrzygnięcie miało miejsce trzynastego listopada w obecnej siedzibie biblioteki przy ulicy Głównej w Brzeźnie.

– Przedmiotem konkursu było wykonanie takiego nastrojowego lampionu i ozdobienie go zgodnie z regulaminem jesiennymi motywami – mówiła Małgorzata Andrzejewska, Kierownik Biblioteki Publicznej w Brzeźnie.

Na konkurs wpłynęło dwadzieścia siedem prac od dzieci ze szkół podstawowych w Borowie, Brzeźnie, Smólniku i Szczepidle. Oceniała je komisja konkursowa, w której składzie znalazły się Mirosława Wyrwińska i Marlena Hewitt – nauczycielki plastyki oraz Małgorzata Andrzejewska, nauczycielka plastyki i kierownik biblioteki w Brzeźnie. Komisja oceniała przede wszystkim zgodność pracy z tematem, staranność wykonania oraz walory plastyczne, artystyczne i oryginalność wykonanych lampionów.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: uczniów klas I-III i IV-VI.

W kategorii uczniów młodszych klas pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Wojtyra, drugie Iga Kuśmierek a trzecie Maja Wróbel i Stanisław Bobbe – wszyscy ze szkoły podstawowej w Brzeźnie.

Wśród starszych uczniów pierwsze miejsce zajęły Gabriela i Zuzanna Wróbel z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borowie, drugie miejsce przypadło Wiktorii Augustyn ze Szkoły Podstawowej w Szczepidle, a trzecie zdobyli Milena Kośniowska i Tobiasz Nowak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku. Ponadto wyróżniony został Igor Karczewski, również ze szkoły w Smólniku.

Laureaci otrzymali dyplomy i książki.

Wszystkie lampiony można podziwiać w bibliotece. Okolicznościowa wystawa tych prac potrwa do dwudziestego piątego listopada.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content