NIE LICZYŁY SIĘ PUNKTY, LECZ DOBRA ZABAWA

Oddziały Przedszkolne z Brzeźna i Krzymowa zdobyły ex aequo pierwsze miejsce na Olimpiadzie Przedszkolaka. To wydarzenie już po raz trzynasty zorganizowała siedemnastego maja Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie.

W tym roku swoje reprezentacje wystawiły Oddziały Przedszkolne z Borowa, Brzeźna, Krzymowa, Paprotni i Szczepidła. Przy okazji warto przypomnieć cele olimpiady.

– To przede wszystkim integracja przedszkoli z lokalnych szkół z gminy Krzymów, kolejnym celem jest dobra zabawa i zapoznawanie się rówieśników, możliwość porozmawiania, wspólnych rywalizacji sportowych, umysłowych. Również nauczenie się współdziałania w zespole, współzawodnictwo z zachowaniem zasad fair play i promocja zdrowego trybu życia, nawyków prozdrowotnych, bo jak wiemy sport to zdrowie i dzięki takiej olimpiadzie staramy się też zaszczepić w najmłodszym pokoleniu zamiłowanie do sportu i do ruchu – mówią Aneta Jóźwiak i Andżelika Bączkiewicz, nauczycielki w Oddziałach Przedszkolnych przy szkole podstawowej w Krzymowie.

Olimpiada Przedszkolaka w Krzymowie od samego początku składa się z dwóch części. Pierwszą jest część sportowa, w której dzieci rywalizują w kilku konkurencjach sprawnościowych i szybkościowych. Są to między innymi tor przeszkód, przenoszenie pachołków czy rzuty do celu. Za część sportową odpowiedzialna była dyrektor krzymowskiej szkoły, Marzena Dopytalska. Po zakończeniu rywalizacji dzieci udały się do świetlicy na posiłek, by po nim wrócić do sali gimnastycznej i wziąć udział w drugiej części olimpiady. Tym razem przedszkolaki miały możliwość zaprezentowania wierszyka, piosenki lub tańca oraz układania puzzli, łączenia obrazków z wyrazami i odpowiadania na zagadki.

Po podliczeniu punktów z dwóch części olimpiady okazało się, że Oddziały Przedszkolne z Brzeźna i Krzymowa zdobyły ex aequo pierwsze miejsce. W dalszej kolejności uplasowały się drużyny z Paprotni, Szczepidła i Borowa.

Marzena Dopytalska mówiła, że nieważne są punkty, lecz dobra zabawa i zapytała dzieci, czy dobrze się bawiły. Przedszkolaki gromko odpowiedziały, że tak.

Do dzieci zwróciła się również wójt Danuta Mazur.

– Ja wam gratuluję, że tutaj jesteście, że potraficie się bawić fair play, czyli nie macie żalu, że ktoś był w jakiejś konkurencji lepszy, a ktoś gorszy. Wy udowodniliście, że potraficie logicznie myśleć, pracować w zespole i doskonale potraficie wykonywać zadania zręcznościowe. Te wszystkie umiejętności są w życiu bardzo ważne – mówiła Danuta Mazur.

Wszyscy członkowie drużyn otrzymali medale, były też dyplomy i duże paczki z zabawkami dla każdego zespołu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content