Od automatu do… cyborga – „Czwartkowe spotkania z Akademią” – zaproszenie na wykład

Szanowni Państwo,

pierwsze roboty w fabrykach pojawiły się w latach 60-tych ubiegłego wieku, jednak automatyzacja procesów produkcyjnych na szeroką skalę rozpoczęła się w ostatnim 20-leciu. Obecnie na świecie pracują prawie 4 mln robotów przemysłowych, właściwie są niemal w każdej firmie produkcyjnej. Najczęściej odbierają, przenoszą i układają produkty, spawają i zgrzewają konstrukcje stalowe, malują, szlifują i montują, a ostatnio także, dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji, bezpośrednio współpracują z człowiekiem. O możliwościach i dalszym rozwoju tych nowoczesnych maszyn opowie prof. dr hab. inż. Andrzej Milecki w wykładzie „Nowoczesne roboty przemysłowe”. Przedstawi ogólnie budowę robotów i ich parametry użytkowe. Pokaże ich najważniejsze osiągnięcia i potencjał. Zaprezentuje także roboty mobilne i humanoidalne. Nie zabraknie nowinek dotyczących trendów w ich budowie, w tym robotów elastycznych oraz inteligentnych.

Profesor Andrzej Milecki jest wykładowcą na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych ANS w Koninie, specjalistą mechatroniki i automatyzacji, którymi zajmuje się naukowo i praktycznie od ponad 40-tu lat. Szczególne miejsce w jego pracach zajmują zastosowania nowoczesnych materiałów i metod inteligentnych w komunikacji człowiek – maszyna.

Na wykład ten, z cyklu „Czwartkowe spotkania z Akademią”, zapraszamy 4 stycznia o godz. 18.00 na platformie MS Teams. Link do wykładuhttps://tiny.pl/c415pJeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: czwartek.na.uczelni@konin.edu.pl

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl.

Informacja graficzna o IV edycji czwartkowych spotkań z akademią organizowanych przez ANS

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content