OD SENSOPLASTYKI DO FAKENEWSÓW

W gminie Krzymów prężnie działa lokalne koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, realizując interesujące projekty i organizując ciekawe zajęcia we współpracy z oddziałem powiatowym towarzystwa.

A Oddział Powiatowy TPD w Koninie od czternastego kwietnia do końca października realizuje projekt zatytułowany „Wspieranie działań związanych z rozwijaniem talentów, pasji dzieci i młodzieży na terenach wiejskich. Kreatywność dzieci w drodze do przyszłości”.

Warsztaty z sensoplastyki, kreatywnej matematyki i cyberprzestrzeni realizowane są w gminach Golina, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Krzymów i Stare Miasto.

Sensoplastyka perfekcyjnie wpływa na rozwój całego organizmu dziecka, wykorzystuje zmysły dotyku, wzroku, słuchu i węchu. Kreatywna matematyka przyczynia się do podniesienia kompetencji matematycznych, w tym wykształcenia umiejętności logicznego i innowacyjnego myślenia w rozwiązywaniu problemów.

Cyberprzestrzeń uświadamia negatywne aspekty bycia online, takie jak cybernękanie, oprogramowania szpiegujące i wirusy oraz fakenewsy.

Zajęcia skierowane są do stu pięćdziesięciu beneficjentów z wymienionych gmin i prowadzone przez jedenastu instruktorów.

Uczestnicy warsztatów mają zapewniony poczęstunek.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W gminie Krzymów w tych nowatorskich warsztatach uczestniczy trzydzieścioro dzieci ze wszystkich szkół. Zajęcia prowadzą Elżbieta Śmigielska, Katarzyna Grajek oraz Emilia Wasilewska. Koordynatorem projektu w gminie Krzymów jest Urszula Kucharska – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krzymowie.

Dzięki tym ciekawym warsztatom z kreatywności, dzieci pozyskują nowe spojrzenie na siebie i swoje możliwości. Odkrywają na nowo swój potencjał, swoje nieograniczone pokłady wyobraźni, intuicji i twórczego myślenia. Uczą się radzić sobie z niebezpieczeństwami wirtualnego świata i doceniają rolę królowej nauk – matematyki.

Zajęcia odbywają się w szkołach w Brzeźnie i Paprotni, ale mogły w nich nieodpłatnie uczestniczyć dzieci z całej gminy Krzymów.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content