OSZCZĘDNOŚCI Z PRZETARGÓW I WSPARCIE Z FOGR-U

Ponad dwieście tysięcy złotych oszczędności przyniosły gminie ostatnio rozstrzygnięte przetargi. Dwudziestego siódmego marca poinformowała o tym wójt Danuta Mazur w trakcie osiemdziesiątej piątej sesji Rady Gminy Krzymów.

Dotyczy to między innymi przetargu na budowę kanalizacji sanitarnej na ulicy Leśnej w Brzeźnie i w Zalesiu. Dzięki negocjacjom udało się uzyskać korzystne kwoty.

– Na tych przetargach, na negocjacjach, udało nam się zaoszczędzić dwieście tysięcy złotych. Myślę, że to niemało, tym bardziej, że w tym tygodniu otrzymaliśmy jeszcze jedną dobrą wiadomość: że te działania związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej początkowo miały zakończyć się w roku 2024. Termin został przesunięty jeszcze o rok. Wobec tego my praktycznie podeszliśmy do negocjacji z nadzieją, że zostało nam jeszcze prawie milion złotych, więc jak coś jeszcze uda się uszczknąć w ramach negocjacji, to będziemy mieli na kolejne zadanie, które będziemy mogli zrealizować. Okazało się, że było to trafne myślenie, zaoszczędziliśmy, okres nam wydłużyli, wobec tego będziemy wspólnie się zastanawiać, gdzie dalej wydatkować już nie milion, ale milion dwieście – mówiła Danuta Mazur.

Ponadto rozstrzygnął się w drugim etapie przetarg na remont drogi Borowo-Nowe Paprockie Holendry-Paprotnia. I w tym przypadku udało się zaoszczędzić sporo, bo osiemdziesiąt tysięcy złotych.

Gmina otrzymała też wsparcie od urzędu marszałkowskiego z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w wysokości stu czterdziestu ośmiu tysięcy złotych na budowę ulicy Lawendowej w Szczepidle. To zadanie, żeby je rozliczyć, musi być wykonane do października tego roku.

Danuta Mazur zapowiedziała też, że po Wielkanocy rozpoczną się prace remontowe na drodze w Drążnie Holendrach na wskazanych odcinkach.

Na koniec sesji wójt Danuta Mazur i Leszek Staszak, Przewodniczący Rady Gminy Krzymów, złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content