OZE DLA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Urząd Gminy w  Krzymowie uzyskał akceptację wniosku o zmianę zakresu instalacji odnawialnych źródeł energii na budynku szkoły podstawowej w Paprotni. Tym samym dobiegł końca proces przygotowawczy do instalacji OZE i zmodernizowania źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej w naszej gminie.
Wniosek zakłada, że na budynku urzędu gminy zostanie zamontowana instalacja i-pv o mocy 45 kW, w szkole podstawowej w Krzymowie będzie to instalacja o mocy 32 kW. Szkoła podstawowa w Szczepidle otrzyma instalację o mocy 10 kW i akumulatory, żłobek w Krzymowie instalację o mocy 8 kW i akumulatory. Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie otrzyma instalację o mocy 25 kW, obiekt sportowy w Krzymowie instalację o mocy 10 kW i akumulatory. W szkole w Paprotni początkowo był wniosek na instalację o mocy 13 kW, akumulatorów i pompy ciepła.

– Po szacunkach okazało się, że przyznane pieniądze, w tym rozdaniu to około dwóch milionów złotych, są większe niż zaplanowane inwestycje. I zwróciliśmy się do komisji działającej przy Radzie Ministrów o akceptację naszej zmiany, w której wnieśliśmy korektę i z 13 kW zmieniliśmy montaż instalacji na 49,5 kW w szkole w Paprotni, ponieważ zostały nam pieniądze. Od dwudziestego siódmego marca czekaliśmy na akceptację, ale po interwencji posła Tomasza Nowaka udało nam się otrzymać w dniu dwudziestym siódmym maja pozytywną decyzję i już jesteśmy w trakcie ogłaszania przetargu na to zadanie. Tak że myślimy, że w nowym roku budżetowym zamówienia na węgiel czy inne źródła ciepła będą mniejsze – mówiła wójt Danuta Mazur dwudziestego dziewiątego maja podczas drugiej sesji Rady Gminy Krzymów.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content