PARAFIA W BRZEŹNIE BĘDZIE MIAŁA NOWEGO PROBOSZCZA

Od pierwszego lipca proboszczem parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźnie przestanie być ksiądz Andrzej Walczak, Kanonik Honorowy Kapituły Kolegiaty Uniejowskiej, który przechodzi na emeryturę. Jego miejsce zajmie ksiądz Tomasz Bartkowiak, proboszcz parafii Siniarzewo.

Czwartego czerwca nowe dekrety proboszczowskie wręczył biskup włocławski, Krzysztof Wętkowski.

Jak informuje serwis Diecezji Włocławskiej, spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa Anioł Pański. Następnie ksiądz biskup podziękował księżom przechodzącym na emeryturę za pracę duszpasterską i administracyjną w parafiach. Duchownych, którzy rozpoczynają pracę w nowych miejscach zachęcił do zaangażowania szczególnie w przygotowanie Eucharystii, homilii i w sprawowanie sakramentu pokuty. „Jeśli zaś chodzi o ludzi młodych, to trzeba im stwarzać przestrzeń spotkania, aby mogli we wspólnocie czy grupie duszpasterskiej zbliżyć się do Pana Boga w Kościele. Warto także katechizować dorosłych przez dodatkowe nauki czy kazania katechetyczne oraz zwrócić szczególną uwagę na naukę modlitwy w ciszy, której dzisiejszy człowiek bardzo potrzebuje” – powiedział biskup Wętkowski.

Następnie zostały wręczone dekrety zaproszonym prezbiterom. Po części oficjalnej, zwyczajem lat poprzednich, biskup Krzysztof Wętkowski podjął obiadem księży przechodzących na emeryturę –  czytamy na stronie internetowej Diecezji Włocławskiej.

Przypomnijmy, ksiądz Andrzej Walczak wraz z erygowaniem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźnie przez biskupa Henryka Muszyńskiego w dniu 17.12.1989 roku został najmłodszym w diecezji administratorem parafii (administrator posiada te same obowiązki i prawa, co proboszcz). Zatem jest proboszczem w Brzeźnie od trzydziestu pięciu lat.

Ksiądz Tomasz Bartkowiak ma trzydziestotrzyletni staż kapłański (święcenia przyjął w 1991 roku) i jest proboszczem parafii pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Siniarzewie w województwie kujawsko-pomorskim. Od pierwszego lipca obejmie tę posługę w Brzeźnie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content