PIERWSZA POMOC W SZKOLE

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie realizuje dla uczniów miejscowej szkoły podstawowej cykl szkoleń z udzielania pierwszej pomocy. Pierwsze z takich spotkań miało miejsce siódmego marca.

Z apelem w tej sprawie zwróciła się do OSP Krzymów Marzena Dopytalska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie. Strażacy zgodzili się.

Podczas pierwszego spotkania z trzema klasami omówiono podstawowe zasady pierwszej pomocy oraz przez dwie godziny ćwiczono z uczniami między innymi bezpieczną pozycję boczną, masaż serca, prawidłowe podłączenia defibrylatora oraz zasady pomocy osobom, które mają niedrożne  górne drogi oddechowe, zarówno u osób starszych, jak i dzieci.   

Wszyscy uczniowie mieli okazję poćwiczyć pod czujnym okiem  druhów Jakuba Spycha oraz Juliana Tomickiego, którzy posiadają szkolenie z kwalifikowanej pierwszej  pomocy oraz pani dyrektor Marzeny Dopytalskiej, która na co dzień uczy w szkole pierwszej pomocy. Do dyspozycji ćwiczących były fantomy używane w szkole oraz w OSP Krzymów.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content