PISANKI OCENIONE, AUTORZY NAGRODZENI

Biblioteka Publiczna w Brzeźnie rozstrzygnęła III Konkurs „Pisanka Wielkanocna”. Był on adresowany do dzieci i młodzieży z gminy Krzymów.

Ogłoszenie wyników nastąpiło trzeciego kwietnia w siedzibie biblioteki. Konkurs był organizowany w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole (5-6 lat), klasy I-III (7-10 lat) i klasy IV – VIII (11-15 lat)

Do konkursu wpłynęło dwadzieścia pięć prac.

Komisja artystyczna pracowała w składzie: Marta Baraniecka – ceramik, pracownik Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, Małgorzata Andrzejewska – Kierownik Biblioteki Publicznej w Brzeźnie, Amelia Trafna – uczennica Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu i  Arkadiusz Sobolewski – nauczyciel plastyki i muzyki w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie, instruktor w „Music Story” w Koninie.

Komisja oceniała przede wszystkim walory artystyczne i plastyczne prac, zgodność z tematem konkursu (należało stworzyć pisankę tradycyjną lub współczesną). Pod uwagę były brane również estetyka i staranność wykonania pracy.

 Laureaci:

 Kategoria wiekowa 5-6 lat:

I miejsce -Hanna Szczepańska z oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej w Krzymowie, II miejsce – Agata Wieczorek – przedszkole – szkoła podstawowa w Brzeźnie, II miejsce – Hanna Walczak – przedszkole – szkoła podstawowa w Krzymowie i III miejsce – Julia Janicka – przedszkole przy szkole podstawowej w Krzymowie.

 Kategoria wiekowa 7-10 lat:

I miejsce – Urszula Wróbel , II miejsce – Gabriela Szymczak, III miejsce – Iga Kuśmierek. Wszystkie laureatki są uczennicami szkoły podstawowej w Brzeźnie.

Wyróżnienia:

Marcelina Marzec, Magdalena Rachubińska, Radosław Wiśniewski i Filip Czerwczak – wszyscy ze szkoły podstawowej w Szczepidle

Kategoria wiekowa 11 – 15 lat:

I miejsce – Maja Dobiecka, II miejsce – Julia Garwol i III miejsce – Anna Wróbel – wszystkie nagrodzone są uczennicami szkoły podstawowej w Szczepidle.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, wyróżnieni – dyplomy i farby. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Fundatorem nagród w konkursie była wójt Danuta Mazur.

Prace konkursowe są wyeksponowane na wystawie w siedzibie biblioteki. Będzie można je podziwiać do jedenastego kwietnia.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content