PODWYŻKI DLA WÓJT, RADNYCH I SOŁTYSÓW

Wójt, radni i sołtysi będą zarabiać więcej. Nowe stawki zostały uchwalone dwudziestego dziewiątego maja na drugiej sesji Rady Gminy Krzymów.

Wynagrodzenie wójt Danuty Mazur wraz z dodatkami będzie wynosić 19.470 złotych brutto. Za uchwałą zagłosowali wszyscy radni (piętnastu). Wójt w części sesji poświęconej na wolne wnioski dziękowała za podjęcie takiej decyzji.

– Będę starała się robić wszystko, żeby nie były to wyrzucone pieniądze w błoto, a ta rekompensata niech przekłada się w skutecznym działaniu i w dobrej współpracy. Tego życzę przede wszystkim sobie i państwu. Chcę zapewnić, że będę robiła wszystko, żeby tak było – mówiła Danuta Mazur.

Radni, mimo braku jedności, przegłosowali podwyżki swoich diet. Przewodniczący rady otrzyma 2.100 złotych, jego zastępca 1.700 złotych, przewodniczący stałej komisji 1.500 złotych, natomiast radny-członek komisji otrzyma 1.300 złotych diety. Za przyjęciem uchwały głosowało dwunastu radnych, trzech wstrzymało się od głosu.

Natomiast jednogłośnie radni przychylili się do podniesienia uposażeń sołtysów. Ich miesięczna dieta będzie teraz wynosić 450 złotych.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content