PODZIĘKOWANIA DLA DOTYCHCZASOWYCH I ŻYCZENIA WYTRWAŁOŚCI DLA NOWYCH SOŁTYSÓW

Wójt Danuta Mazur, jej zastępca Roman Gęziak i Leszek Staszak, Przewodniczący Rady Gminy Krzymów, spotkali się z sołtysami gminy, zarówno z poprzedniej, jak i obecnej kadencji. Spotkanie zostało zorganizowane dwudziestego lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie.

To wydarzenie było okazją do podziękowania tym, którzy pełnili swoje funkcje w poprzednich latach, jak również do powitania i wyposażenia nowo wybranych sołtysów.

W gminie Krzymów dziewiątego lutego zakończyły się wybory sołtysów i Rad Sołeckich. W jedenastu przypadkach na dwadzieścia jeden sołectw mieszkańcy zdecydowali o wyborze nowych sołtysów, a dziesięcioro pozostało na swoich stanowiskach.

– Powody były bardzo różne. Niektórzy sołtysi zrezygnowali, bo pełnili swój urząd bardzo długo i powiedzieli, że już dają szansę tym młodszym, tym, którym się chce. Tym nawet ustępującym bardzo się chce. Zresztą w rozmowach mówią, że będą wspierać nowo wybranych. Przyczyny, jak powiedzieliśmy, są bardzo różne. Wszystkie szanujemy – mówiła wójt Danuta Mazur.

Wójt odpowiedziała na pytanie o zaprzysiężenie sołtysów, informując, że zaprzysiężani są tylko radni, a sołtysi nie.

– Natomiast my wierzymy w najlepsze intencje sołtysów tych, którzy wyrazili zgodę na piastowanie swoich obowiązków. Byli państwo nawet wcześniej, przed wyborami – ja określałam- społecznymi, bo zawsze interesowaliście się losami tej gminy i chcieliście to wspierać – mówiła Danuta Mazur.

Osoby, które w poprzedniej kadencji sprawowały urząd sołtysa, zostały uhonorowane pamiątkowymi grawertonami, które stanowią wyraz wdzięczności za ich poświęcenie i pracę na rzecz społeczności lokalnej. Dodatkowo, w geście uznania, wręczono im także róże. W tym przypadku podziękowania otrzymały osoby, które już nie są sołtysami i te, które po wyborach nadal piastują tę funkcję.

Aktualnie urzędujący sołtysi poza różami otrzymali praktyczne upominki, które będą wspierać ich w codziennych obowiązkach. Wśród nich znalazły się kalendarze i długopisy, a także nowe tabliczki z napisem „Sołtys”, przeznaczone do umieszczenia na budynkach, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia rozpoznawalności ich funkcji wśród mieszkańców sołectwa, szczególnie w odniesieniu do nowych sołtysów.

Przed zakończeniem części oficjalnej głos zabrał też przewodniczący rady gminy.

– Ustępującym bardzo dziękujemy za współpracę, za pracę na rzecz lokalnej społeczności, zwłaszcza mieszkańców waszych sołectw. Nowym sołtysom chciałbym życzyć wytrwałości, bo sami się przekonacie, że to nie jest łatwa praca. Zapewne już wam to przekazano. Ale nie bójcie się. Wystarczy tylko współpraca z Radą Sołecką, z mieszkańcami, z urzędnikami w urzędzie gminy. Są po to, żeby pomagać, żeby wesprzeć czy w wypełnianiu dokumentów, czy w przekazywaniu jakichkolwiek informacji. Proszę do nas również dzwonić, korzystać z naszej wiedzy, jeśli chodzi o radnych gminy Krzymów – mówił Leszek Staszak. 

Po oficjalnych przemówieniach i wręczeniu upominków, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Była to okazja do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń oraz rozmów, które trwały przy stołach jeszcze jakiś czas po zakończeniu oficjalnej części spotkania.

W wydarzeniu poza Danutą Mazur, Romanem Gęziakiem i Leszkiem Staszakiem uczestniczyły również ze strony kierownictwa urzędu gminy jej sekretarz Sylwia Kaczmarczyk i skarbnik Izabela Badowska.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content