PONAD PÓŁ TONY PRODUKTÓW NA PREZENTY

Trzydzieści siedem świątecznych paczek trafiło czwartego grudnia do potrzebujących rodzin, mieszkających w granicach krzymowskiej parafii. To efekt tegorocznej akcji „Pogotowie św. Mikołaja” w Krzymowie.

Akcja rozpoczęła się już w listopadzie. Dwudziestego czwartego i dwudziestego piątego listopada w krzymowskich sklepach była prowadzona zbiórka żywności przez harcerzy i uczniów szkoły podstawowej. Odzew był duży, bo udało się zebrać ponad pięćset kilogramów produktów żywnościowych.

– Akcję organizujemy w Krzymowie od ponad dwudziestu lat. A zaczął to świętej pamięci Józef Zając i tak to robimy przez wszystkie lata. I w tym roku naprawdę jest sukces, i jest paczek naprawdę bardzo dużo – mówi Jan Czaja.

Rodziny, do których trafiają paczki wskazuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz wychowawców poszczególnych klas z krzymowskiej szkoły podstawowej, którzy wiedzą, gdzie dzieci są w trudnej sytuacji. Poza tym swoje informacje na temat rodzin w trudnej sytuacji przekazują też inne osoby, które angażują się w organizację pogotowia. Paczki trafiają do rodzin mieszkających w granicach krzymowskiej parafii. Dla mieszkańców w potrzebie z drugiej części gminy podobną akcję organizuje Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie.

– Chciałbym podziękować panu Przewodniczącemu Rady Powiatu, Ryszardowi Nawrockiemu za pomoc, jak również firmie produkującej kartony Smurfit Kappa z gminy Stare Miasto za pomoc w użyczeniu nam kartonów. Po prostu wyprodukowała kartony specjalnie pod te nasze podarunki. Wszystkim, którzy w taki czy inny sposób do tego się przyczynili i ofiarodawcom, bo tu najwięcej było ludzi dobrego serca, szczerego serca. Tym ludziom się należą słowa uznania i szacunku – mówi Jan Czaja.

W akcję „Pogotowie św. Mikołaja” w Krzymowie od lat są zaangażowani harcerze z 25. Drużyny Harcerskiej „Włóczykije” z Krzymowa, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika oraz Jan Czaja. Ponadto zuchy z 25. Gromady Zuchowej „Muminki z leśnej dolinki” oraz Próbna Drużyna Starszoharcerska z Krzymowa oraz Władysław Kurtyka i Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych i Militarnych „Zajezdnia”.

Koordynatorką akcji była Kinga Szczepaniak-Zielińska, pedagog w szkole podstawowej w Krzymowie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content