POWSTANIE PLAC WIELOZADANIOWY

Prawie sto pięćdziesiąt tysięcy złotych dofinansowania otrzymała gmina Krzymów na budowę placu kulturalno-integracyjnego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie. Umowa na to zadanie została podpisana z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

– Będzie to miejsce, gdzie na co dzień będzie to po prostu powiększony parking, a będzie mógł też służyć jako miejsce, w którym będzie kino samochodowe czy kino plenerowe. Więc w ten sposób umotywowaliśmy swój wniosek do Wielkopolski wschodniej (Lokalna Grupa Działania „Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia – przyp. red.), który złożyliśmy do urzędu marszałkowskiego – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Na budowę placu gmina pozyskała 148.962 złote, co ma stanowić około sześćdziesięciu czterech procent kosztów kwalifikowanych tej inwestycji.

Budowa placu nie została jeszcze wpisana do zadań inwestycyjnych. Stanie się to na styczniowej sesji Rady Gminy Krzymów. Później będzie mógł zostać ogłoszony przetarg na realizację. Może to się stać na przełomie stycznia i lutego. Czas na budowę placu jest krótki. Ma się ona zakończyć wraz z końcem maja tego roku.

– To dla nas też lepiej, ponieważ w Gminnym Ośrodku Kultury jest zaplanowanych wiele imprez, wiele się dzieje i tych miejsc parkingowych stale brakuje. Więc im szybciej, tym lepiej. Myślę, że dla wszystkich – dodaje Danuta Mazur.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content