PRZYGOTOWANIA DO FINAŁU

Dwadzieścioro pięcioro wykonawców, którzy uzyskali nominacje do finału Gminnego Konkursu Recytatorskiego spotkało się dziewiętnastego kwietnia na warsztatach zorganizowanych przez GOK w Brzeźnie.

Zajęcia poprowadził Filip Kempiński, aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

– Przede wszystkim chciałem tych młodych ludzi bardziej ośmielić, dać im delikatne wskazówki, żeby też nie namieszać w głowie, bo to niepotrzebne, gdyż to było bardzo dobrze przygotowane. Więc chodziło głownie o to, żeby subtelnie troszeczkę coś zaznaczyć, żeby nie mieszać w głowie, ale przemycić delikatne smaczki – mówi Filip Kempiński.

A czym powinien charakteryzować się dobrze powiedziany wiersz?

– Na pewno trzeba uważać na dykcję i wyrazistość mowy. Oprócz tego odważnie, do ludzi, nie bać się widza. I interpretacja. To są najważniejsze rzeczy – mówi Filip Kempiński.

Warsztaty potoczyły się w dwóch turach. W pierwszej spotkali się uczniowie klas I-IV, w drugiej klas V-VII.

W tym roku do konkursu zgłosiło się siedemdziesięcioro recytatorów z całej gminy, z których do finału zostało wytypowanych dwadzieścioro pięcioro. Każdy z nominowanych otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową.

A finał już dwudziestego drugiego kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie, który jest organizatorem tego wydarzenia.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content