PRZYJAZNY URZĄD Z CERTYFIKATEM

Urząd Gminy w Krzymowie otrzymał certyfikat w konkursie „Przyjazny Urząd”. Certyfikat wyróżnia i promuje instytucje, które na pierwszym miejscu stawiają jakość w relacjach z interesantem.

Organizatorem konkursu jest Quality Institute z Katowic, który powołuje specjalną kapitułę złożoną z naukowców i praktyków administracji publicznej. W konkursie nagradzane i promowane są jednostki szeroko rozumianego sektora publicznego (np. urzędy miast, gmin, starostwa powiatowe, urzędy pracy, urzędy wojewódzkie, urzędy skarbowe, izby celne). Certyfikat wyróżnia i promuje instytucje, które na pierwszym miejscu stawiają jakość w relacjach z interesantem, wysoką kulturę pracy, nowoczesne zarządzanie publiczne, profesjonalizm i rzetelność w podejściu do świadczenia usług dla obywateli, inwestują w rozwój osobowy kadr.

– Zdecydowaliśmy się wystartować w tej dziewiątej edycji ogólnopolskiego konkursu o znak jakości dla urzędu, dlatego że uznałam, że jakość, którą proponujemy dla naszych mieszkańców czy klientów naszego urzędu zasługuje na ocenę. Poddaliśmy się takiej dwuetapowej ocenie niezależnych ekspertów, otrzymaliśmy informację zwrotną i ku naszej wielkiej radości, znaleźliśmy się w gronie laureatów – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Dodaje też, że to czas pandemii zmusił pracowników urzędu do szukania nowatorskich rozwiązań, które pozwolą mieszkańcom nie wychodząc z domu załatwić jak najwięcej rzeczy. Tymi nowatorskimi rozwiązaniami w pracy urzędu są e-usługi.

– Szczególnie wysoko oceniane jest Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta, gdzie można na przykład zobaczyć swoje zadłużenia, czy wysokość podatku, która została naliczona, czy inne opłaty, które można uiścić podglądając za pomocą swojego profilu zaufanego i nie wychodząc z domu. Poza tym wysoko oceniana jest również nasza aplikacja mobilna „Gmina Krzymów”, a poza tym bardzo wysoką ocenę zyskała nasza nowa strona internetowa, gdzie zamieszczane są merytoryczne, w bardzo dobrym języku napisane artykuły, z czego ogromnie się cieszę – mówi Danuta Mazur.

Certyfikat „Przyjazny Urząd” przyznawany jest na rok, z możliwością ubiegania się o jego przedłużenie poprzez ponowne poddanie się ocenie. Co jego otrzymanie daje urzędowi gminy?

– Myślę, że to nie jest taki tuzinkowy certyfikat. Nie wszystkie urzędy mogą się nim poszczycić. A jeśli takie godło umieścimy na naszych materiałach promocyjnych czy w materiałach, które dotyczą gminy Krzymów, to dla osoby, która chce na przykład podpisać z nami umowę, czy prowadzić jakieś negocjacje, to jest sygnał z kim maj a do czynienia – mówi wójt i dodaje, że otrzymanie certyfikatu to efekt pracy personelu Urzędu Gminy w Krzymowie.

– I to jest wynik bardzo dobrej pracy zespołowej. Tak że ja (…) dziękuję swoim współpracownikom za ich ciężką pracę, która została doceniona – mówi Danuta Mazur.

Gala wręczenia certyfikatów odbyła się dwudziestego dziewiątego czerwca w Warszawie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content