RECEPTĄ SĄ CIERPLIWOŚĆ I WYROZUMIAŁOŚĆ

Pary z pięćdziesięcioletnim i sześćdziesięcioletnim stażem spotkały się na uroczystości wręczenia Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Spotkanie zostało zorganizowane dwudziestego drugiego maja w restauracji Zielono Mi.

Jubilatów i gości powitał Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. Następnie głos zabrała wójt Danuta Mazur, dziękując małżeństwom za dobry przykład i zauważając, że nie zawsze małżeńskie życie przebiega idealnie, ale na końcu zwycięża miłość.

-Z tej okazji za waszą miłość, przykład życia, cierpliwość, łzy radości, za noce nieprzespane, za słowa otuchy, za każdy siwy włos na waszych skroniach chcę powiedzieć – dziękuję. Drodzy państwo, wy wiecie przecież, że małżeństwo ma czasami ciche dni i w myślach na siebie złorzeczy. Lecz każdy z nich wtedy ma rację, bo jedno drugiemu nie przeczy. Dopóki na siebie się gniewacie i póki na siebie macie złość, możecie zasypiać spokojnie, bo robicie to w obronie miłości – mówiła Danuta Mazur.

Wójt zauważyła również, że jubilaci mieli swój wkład w rozwój gminy, a niektórzy z nich nadal są aktywni jako działaczki i działacze społeczni. W tym gronie był również radny Jan Czaja z żoną Danielą.

Następnie Danuta Mazur oraz Iwona Kubiak-Klejna, Kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Krzymowie wręczyli małżeństwom pamiątkowe medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz listy gratulacyjne, upominki i kwiaty.

Państwo Daniela i Jan Czajowie w ubiegłym roku świętowali pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego.

– Na mojej wiosce, gdzie kiedyś mieszkałem, żony siostra mieszkała. Przyjeżdżała do siostry i tak się poznaliśmy – mówi Jan Czaja.

Oboje są przekonani, że receptą na dobre małżeństwo są cierpliwość i wyrozumiałość.

Ostatnim etapem części oficjalnej było wzniesienie i spełnienie toastu.

– Ja życzę kolejnych jubileuszy w zdrowiu, szczęściu, pomyślności i byście państwo dla siebie zawsze byli wsparciem – mówiła Danuta Mazur.

Po toaście wszyscy zaśpiewali „Sto lat” przy akompaniamencie odpowiadającego za muzyczną oprawę uroczystości duetu Sławomir Kaliszewski – klawisze i Artur Wieczorek – saksofon.

Następnie w atmosferze ciepłych wspomnień i rozmów na bieżące tematy jubilaci i goście zasiedli do wspólnego obiadu.

Uroczystość zorganizowały Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Gminy w Krzymowie we współpracy z Gminnym
Ośrodkiem Kultury w Brzeźnie.

(Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w zakładce „Galeria”)

Małżeństwa, które w ubiegłym roku obchodziły swoje jubileusze (nie wszyscy mogli dojechać na uroczystość):

Złote Gody –  50. rocznica ślubu, małżeństwa z 1973 roku:                                                    

Jadwiga i Stefan Beskowie, Danuta i Ryszard Beszterdowie, Barbara i Wojciech Jerzy Borowscy, Alicja i Grzegorz Cisi, Daniela i Jan Stanisław Czajowie, Barbara i Henryk Jackowscy, Krystyna i Konrad Jesiołowscy,  Jadwiga i Kazimierz Kaczorowscy,    Grażyna i Zygmunt Kałużyńscy, Halina i Włodzimierz Kierzkowie, Bogumiła i Józef Ryszard Maculisowie, Krystyna i Ryszard Maleszowie, Jadwiga i Henryk Marciniakowie, Marianna i Józef Michalakowie, Maria i Józef Mijalscy, Krystyna i Stanisław Pigułowie, Marianna i Jan Władysław Popielaci, Krystyna i Stanisław Siwczyńscy, Marianna i Franciszek Siwińscy, Urszula i Kazimierz Sobczakowie, Maria i Andrzej Staszakowie, Wiesława i Edmund Stodulscy, Józefa i Jan Józef Szmajdkowie, Stefania i Kazimierz Wszendybyłowie.

Diamentowe Gody – 60. rocznica ślubu, małżeństwa z 1963 roku:

Zdzisława i Stanisław Janiccy, Janina i Czesław Jankowscy, Stanisława i Zdzisław Miętkiewscy, Jadwiga i Zdzisław Smolińscy, Teresa i Eliasz Szablewscy, Zdzisława i Bogumił Szymańscy, Jadwiga i Franciszek Walczakowie, Bronisława i Stanisław Walczakowie, Domicela i Stefan Wawrzyniakowie, Irena i Lucjan Wróblowie.                                                    

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content