RÓBCIE TAK DALEJ

Kolejny Gminny Konkurs Recytatorski przeszedł do historii. Jego finaliści spotkali się dwudziestego drugiego kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Konkurs miał swoje etapy. W pierwszym do organizatora wpłynęło siedemdziesiąt zgłoszeń. W wyniku eliminacji nominacje do finału otrzymało dwadzieścioro pięcioro wykonawców. Kolejnym etapem były warsztaty recytatorskie poprowadzone przez aktora Filipa Kempińskiego, a w ostatnim recytatorzy walczyli o najwyższe laury.

Konkurs został podzielony na trzy kategorie: Klas I-III, Klas IV-VI i Klas VII-VIII.

Uczestników oceniała komisja, w której składzie znaleźli się  Paulina Lasota, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Wojciech Siedlecki, aktor teatralny (również filmowy) z dorobkiem ponad stu ról i Krzysztof Kędziora, dramaturg, scenarzysta, lektor filmowy i telewizyjny, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Komisja po wysłuchaniu ośmiu recytacji z kategorii Klas I-III, szesnastu recytacji w kategorii Klas IV-VI oraz jednej recytacji w kategorii Klas VII-VIII postanowiła w najmłodszej grupie przyznać trzecie miejsce Poli Bogdan ze szkoły podstawowej w Brzeźnie, drugie miejsce Wiktorowi Lewandowskiemu ze szkoły podstawowej w Krzymowie i pierwsze miejsce Blance Furmańskiej ze szkoły podstawowej w Brzeźnie.

W kategorii Klas IV-VI trzecie miejsce zdobyła Zuzanna Czerniejewska ze szkoły podstawowej w Brzeźnie, drugie ex aequo Gabriela Wróbel i Zuzanna Wróbel z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borowie, a pierwsze  Kamil Brzozowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Głodnie.

W kategorii Klas VII-VIII była tylko jedna osoba. To Zofia Pawlik ze szkoły podstawowej w Szczepidle, której komisja przyznała…drugie miejsce.

– Żeby nie było, że ktoś wygrał walkowerem. A poza tym, to fajniej wygląda, jak jest nie pierwsze, tylko drugie, bo nie wiadomo właściwie o co chodzi, skoro uczestniczka była jedna w tej kategorii – mówili Paulina Lasota i Krzysztof Kędziora.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i podwójne zaproszenia do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na wybrany przez siebie spektakl.

– Róbcie tak dalej –  zwrócił się do recytatorów Wojciech Siedlecki.

Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content