RODZINA TO PODSTAWA

Dwudziestego piątego maja Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Paprotni stała się miejscem pełnym muzyki, śpiewu i tańca. Powodem był Festyn Rodzinny zorganizowany w celu uczczenia Dnia Rodziny, Dnia Matki oraz Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

Organizatorami były szkoła i działająca przy niej Rada Rodziców.

Część artystyczna. Festyn rozpoczął się od części artystycznej, gdzie uczniowie z różnych poziomów edukacji zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz aktorskie i recytatorskie. Od najmłodszych przedszkolaków, po uczniów starszych klas, każdy miał okazję pokazać swój talent.

– Mamo, słów mi już brakuje. Ja z serca tobie dziękuję za twą miłość, noce nieprzespane, za to, że otworzyłaś mi oczy na nieznane. Za uśmiech, co każdy smutek skryje, za serce, co dzięki tobie bije.

Tyś tatusiu ukochany strzegł mnie bacznie od kołyski. Mam w pamięci twe nauki, pocałunki i uściski  Cóż ci mogę dać tatusiu za opieki twoje słońce? Tylko wdzięczność niewygasłą, tylko serce kochające – można było usłyszeć ze sceny.

Teleturniej. Jednym z elementów programu była okolicznościowa wersja teleturnieju „Familiada”, w którym rywalizowały drużyny składające się z mam i tatusiów. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana piosenką, co dodawało zabawie muzycznego kolorytu. Zmagania zakończyły się zasłużonym remisem.

Taniec z mamami i inne atrakcje. Po emocjonujących występach, na scenie pojawili się chętni uczniowie wraz z mamami i wspólnie wykonali taniec, pokazując siłę rodzinnych więzi.

Rada Rodziców przygotowała na festyn również szereg innych atrakcji, takich jak animacje dla najmłodszych, dmuchane zjeżdżalnie, ściankę wspinaczkową, kule zderzeniowe, a także bogate zaplecze gastronomiczne.

Festyn nie tylko umocnił więzi społeczności szkolnej, ale także pokazał, jak ważne są rodzina i wspólne spędzanie czasu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content